Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, która niestety w większości przypadków dotyka obszarów na twarzy, czyli nosa, brody, policzków i czoła. Najczęściej ta dolegliwość dotyka kobiet w średnim i dojrzałym wieku.
Często kobiety szukają rozwiązań domowych, aby pomóc sobie w zredukowaniu tej dolegliwości lub całkowitym wyleczeniu. Otóż wbrew pozorom takie naturalne sposoby na trądzik różowaty naprawdę istnieją. Postaram się Wam w jak najskuteczniejszy sposób tę możliwość domowe przedstawić.
Naturalne sposoby na trądzik różowaty
Pierwszym sposobem, który chciałabym Wam przedstawić to wyciąg z liścia oliwnego, który jest najsilniejszym środkiem przeciw patogenom, czyli między innymi grzybom, wirusom i bakteriom. Wykazuje także silne działanie antybiotyczne oraz antyoksydacyjne. Taka kuracja powinna trwać od 4-6 tygodniu, w zależności od naszej skóry i podatności na działanie takich substancji antybiotycznych.
Spróbuj też: Maść na trądzik różowaty na bazie składników aktywnych.
Kolejnym sposobem są zielone trawy i algi, ponieważ zawierają bardzo silne przeciwutleniacze, a chlorofil, który zawierają regeneruje skórę na poziomie komórkowym. Jeżeli chodzi o zastosowanie, to powinno się wymieszać 1-2 łyżeczki w szklance wody i pić dwa lub trzy razy dziennie.
Teraz uwaga! Kto by pomyślał, że takim domowym sposobem na trądzik różowaty mogą być także płatki owsiane? Otóż tak! Mogą i to jak najbardziej. Jeżeli chodzi o płatki owsiane, to ma je w domu chyba każdy z nas. Działają przeciwzapalnie na skórę, łagodzą swędzenie i podrażnienia. Owsiankę stosuje się, jako papkę na twarz i trzyma się około 15 minut, stosując oczywiście codziennie, najlepiej wieczorem.
Zielona herbata, która działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz zmniejsza wrażliwość na promienie słoneczne, jest również sama w sobie lekiem. Otóż jeżeli chodzi o jej zastosowanie, to należy pić od 4 do 6 filiżanek herbaty liściastej dziennie.
Czytaj też: Domowe metody leczenia trądziku różowatego
Następnym sposobem jest ocet jabłkowy, powinno się go pić codziennie rano. W proporcjach jednej łyżeczki octu jabłkowego rozcieńczonego w szklance ciepłej wody.