Close

Przygotowania do porodu – jak to zrobić?

porod

Ciąża to z pewnością jeden z radośniejszych, a jednocześnie najbardziej wymagających momentów w życiu każdej kobiety. Pierwszy trymestr może okazać się bardzo męczący przez mdłości i częste uczucie wyczerpania oraz senności. Drugi trymestr to czas, w którym obserwuje się przypływ energii. Warto wiedzieć, że wraz z trzecim trymestrem pojawić się mogą obawy przed porodem. Organizm już teraz zaczyna przygotowywać się do tego zadania. Pojawić się mogą delikatne skurcze przepowiadające, które nie są początkiem akcji porodowej. Jednak jak samodzielnie przygotować się do tej ważnej i trudnej chwili? Czy to w ogóle możliwe?

Odpoczynek i relaks przed porodem

Warto zadbać o siebie. Odpoczynek i relaks z pewnością się przydadzą i sprawią, że możliwe jest lepsze przygotowanie się do nowej roli. W wolnych chwilach można czytać książki i artykuły o tym jak przebiega i wygląda poród. Kobiety, które rodzą pierwszy raz często obawiają się porodu, ponieważ nie wiedzą czego mają się spodziewać. Jednak poznając nieco przebieg akcji porodowej można poczuć się pewniej. Trzeba jednak zaznaczyć, że każda sytuacja jest inna przez co nie można wszystkiego przewidzieć. Warto zdecydować się na wprowadzenie kilku zmian w swojej diecie, by uniknąć problemów gastrycznych i trawiennych, które bardzo często pojawiają się pod koniec ciąży.

Ćwiczenia mięśni Kegla – czemu warto?

Ćwiczenia mięśni Kegla mogą ułatwić poród, a co więcej zmniejszają ryzyko pęknięcia lub rozcięcia krocza. Dodatkowo wspomagają szybszą regenerację kanału rodnego, dzięki czemu szybciej wrócisz do kondycji sprzed porodu. Jak robić ćwiczenia mięśni Kegla? Nie jest to trudne, a ze względu na to, że nie są one widoczne dla innych możesz to robić w dowolnym momencie. Wystarczy zaciskać i rozluźniać je przez kilka minut. Na początku takie ćwiczenia mogą być trudne i męczące, jednak z czasem będziesz w stanie powtarzać zaciskanie i rozluźnianie mięśni przez więcej, niż pięć minut. Warto powtarzać je trzy razy dziennie przez około trzy minuty.

Co zrobić, gdy termin porodu minął?

Termin porodu już za Tobą, a nie zauważasz żadnych objawów, by niebawem akcja porodowa miała się zacząć? Nie martw się – zdaniem lekarzy ciąża może trwać do czterdziestego drugiego tygodnia i dopiero po tym czasie zazwyczaj rozpoczynane są interwencje. Przy zbliżającym się terminie warto zdecydować się na częste spacery i co zadziwiające pieszczoty z partnerem.

Orgazm może przyczynić się do przyśpieszenia porodu, a jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na jego wywołanie.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top