Close

Akcesoria do makijażu, które warto mieć pod ręką

akcesoria do makijazu

Wiele kobiet w różnym wieku każdego dnia nakłada makijaż. Kosmetyki stosowane podczas robienia make-upu są w stanie zakryć niedoskonałości, wyrównać koloryt skóry i nadać jej młodego wyglądu. Nakładanie makijażu wydaje się bardzo prostym zadaniem jednak wystarczy kilka błędów popełnionych w czasie tego zadania, a make-up zamiast podkreślać piękno zacznie je ukrywać i uwydatni niedociągnięcia. Warto stosować akcesoria, dzięki którym nakładanie profesjonalnego make-upu staje się łatwe. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i razem z nami dowiedz się po jakie akcesoria do makijażu najlepiej sięgnąć.

Pędzelki do makijażu – czy warto je stosować?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju pędzelki do makijażu. Wyróżnia się:

  • Pędzle do podkładu

  • Pędzle do korektora

  • Pędzle do pudru

  • Pędzle do oczu

  • Pędzle do ust

Wszystkie z nich mają inny kształt oraz zastosowanie. Zazwyczaj wykonane są z innego typu włosia, chociaż wszystkie rodzaje pędzelków można dostać w sklepach w wersji z włosiem naturalnym i syntetycznym. Warto wiedzieć, że dzięki tym gadżetom możliwe jest równomierne nakładanie kosmetyków na skórę twarzy. To daje nie tylko naturalniejszy efekt, ale pozwala uniknąć problemu z efektem maski. Dodatkowo pędzle pozwalają na szybsze i efektowniejsze nakładanie kosmetyków, co z pewnością jest oszczędnością czasu.

Rękawica do czyszczenia pędzelków

Mając pędzle w swojej kosmetyczce trzeba pamiętać o tym, że potrzebują one regularnego czyszczenia. Wiele kobiet o tym zapomina, przez co wygląd i kondycja ich skóry twarzy może się znacząco pogorszyć. Na powierzchni włosia pędzelków gromadzą się pozostałości kosmetyków, sebum ze skóry, a także inne zanieczyszczenia. Taka mieszanka sprawia, że włosie staje się idealnym miejscem do rozwoju drobnoustrojów. Po przeniesieniu ich na skórę pojawić się może problem z trądzikiem i wypryskami. Warto więc dowiedzieć się jak myć pędzle do makijażu. Najlepiej do tego sprawdzać się będzie nakładka na dwa palce, po której należy przesuwać pędzelkiem wcześniej zamoczonym w wodzie z ulubionym płynem do demakijażu.

Utrwalacz do makijażu

Chcąc wykonać trwały makijaż, który ma przetrwać kilka godzin w nienagannym stanie warto zdecydować się na zastosowanie utrwalacza. Dzięki niemu kosmetyki do makijażu lepiej przylegają do skóry, dzięki czemu nie powstają żadne niedociągnięcia.

Warto jednak pamiętać, że nie można go stosować za często, ponieważ jest ciężki i może prowadzić do obciążenia skóry i zapchania porów.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top