Close

Jak wybrać dobre płetwy do pływania?

nauka plywania

Płetwy do pływania to sprzęt, z którego mogą korzystać zarówno zawodowi sportowcy, jak i początkujące osoby. Podczas wizyty na pływalni akcesorium to jest przedłużeniem naszym kończyn dolnych, dzięki czemu poruszamy się w wodzie znacznie szybciej i mamy większą zwrotność. W sklepach znajdziemy płetwy treningowe oraz te dla osób uprawiających snorkeling.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płetw pływackich?

Wybierając odpowiednie płetwy do pływania, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby były dobrze dopasowane do naszych stóp oraz indywidualnych potrzeb. Innym typem są płetwy do snorkelingu, a inne posłużą do treningu pływackiego. Decydując się na zakup konkretnego produktu, trzeba zwrócić uwagę na ich długość oraz twardość. Płetwy krótkie wykorzystywane są głównie przez doświadczonych pływaków. Doskonale sprawdzają się do treningów i wymagają sporej pracy mięśni nóg. Długie natomiast są idealnym rozwiązaniem dla początkujących i mniej doświadczonych pływaków. Pozwalają nabrać większą prędkość i zdecydowanie ułatwiają pływanie. Angażują bardzo dużą liczbę mięśni. Wymagają również szerszych ruchów nogami. Twardość płetw z kolei będzie determinować prędkość, z jaką będziemy poruszać się w wodzie. Im będą twardsze, tym szybciej będziemy płynąć. Należy wziąć jednak pod uwagę to, że twarde płetwy będą wymagać również bardzo mocnych nóg. Dobrze działają na poprawę muskulatury i są świetnym rozwiązaniem dla początkujących osób. Mogą być stosowane przez kobiety albo dzieci.

Jakie płetwy wybrać do nauki pływania?

Dla osób, które chcą uczyć się pływać w płetwach, idealnym rozwiązaniem są te długie i miękkie. Pozwalają poprawić sterowność w wodzie, a w połączeniu z użyciem deski są doskonałym zestawem do ćwiczeń na basenie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy już na poziomie zaawansowanym, czy tylko od czasu do czasu pływamy w płetwach, warto zamówić model, który będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dobrze jest więc wziąć pod uwagę renomę producenta, który polecany jest wśród osób zamawiających takie produkty.

Jakie płetwy do pływania wybrać dla dziecka?

Producenci oferują także modele płetw, które są przeznaczone dla dzieci. Nie różnią się one znacząco od tych dla dorosłych i również występują w dwóch wariantach, zakładanych na nurkowe obuwie albo na gołą stopę. Można je więc bez problemu dopasować do indywidualnych preferencji dziecka oraz rodzaju akwenu, w którym maluch będzie pływał. Ważne jest to, aby płetwy do pływania dla dzieci miały możliwość regulacji, co pozwoli idealnie dopasować je do rozmiaru stopy i regulować wraz z kolejnymi latami, gdy dziecko rośnie.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top