Close

Papa dachowa – jak dobrać ją do rodzaju dachu?

dach

Papa dachowa to bardzo dobry pomysł pod kątem izolacji dachu, lecz jej poprawny wybór ma naprawdę ogromne znaczenie dla naszego domu.

Papa dachowa – jakie są jej rodzaje i właściwości?

Papy dachowe są obecnie naprawdę skomplikowanymi produktami. W naszej świadomości dalej mamy obraz papy jako bardzo prostej konstrukcji, która często potrzebuje delikatnego traktowania, by nic się z nią nie stało. Te czasy już jednak dawno minęły. Obecnie papa dachowa posiada najczęściej o wiele lepszą mieszankę asfaltu, a także lepsze materiały osnowy. Czasy tektury już dawno za nami – teraz wykorzystuje się najczęściej poliester czy nawet i włókno szklane. Jeżeli zaś chodzi o rodzaje papy dachowej, w tym miejscu możemy wspomnieć o trzech grupach. Pierwszą jest typowa papa podkładowa, która jest najtańsza, lecz stanowi raczej bazę pod inne typy pap. Następnie mamy papy wierzchniego krycia, które możemy ponownie rozdzielić na papy samoprzylepne oraz papy termozgrzewalne. Same nazwy już bardzo dobrze obrazują, z jakim typem produktu mamy do czynienia.

Jak odpowiednio połączyć papę dachową z naszym dachem?

Wiele osób wybiera papę, by była ona jedną z podstaw do stworzenia popularnej konstrukcji. Chodzi o tzw. zielone dachy, lecz w tym przypadku nie ma co mówić o oszczędnościach. Jak więc dobrze wybrać papę? Powinniśmy sprawdzić, czy papa, którą chcemy kupić jest odpowiednio wytrzymała, czy posiada powłoki wykonywane z odpowiednich materiałów, a także czy cechuje się wystarczającą grubością. Trzeba również pamiętać o materiale, z którego stworzony jest dach – to również ma naprawdę ogromne znaczenie.

Jak kupić odpowiednią papę dachową, by potem nie żałować?

Jeżeli przymierzasz się już do zakupu papy, a nadal nie wiesz, jaka będzie najlepsza do twojego domu, najlepiej skontaktować się z ekspertami w tym temacie. Możesz poszukać szczęścia w markecie budowlanym, lecz w Internecie znajdziesz wielu specjalistów od budowy domu, którzy bez problemu pomogą ci znaleźć najlepsze wyjście z twojej sytuacji.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top