Close

Premiera najnowszego singla Piotra Beczały z arią Nessun Dorma

singiel piosenkarza

 Dzisiaj odbyła się premiera najnowszego singla Piotra Beczały z arią „Nessun Dorma”. Pochodzi ona z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego i jest jedną z najbardziej znanych arii tenorowych w historii opery. Słynne słowa „All’alba vincerò! vincerò, vincerò!” / O świcie zwyciężę! Zwyciężę! Zwyciężę! – nabierają nowego znaczenia i mocy w obecnych czasach pandemii, gdy siła i wiara w lepsze jutro jest nam potrzebna jak nigdy dotąd.

Poprzez wybór tej arii Piotr Beczała pragnie wlać w serca nadzieję na wspólne pokonanie wirusa. Singiel ten jednocześnie zapowiada nowy solowy album Piotra Beczały „Vincerò!” i pierwszy powstały we współpracy z PENTATONE, holenderską wytwórnią fonograficzną specjalizującą się w najwyższej jakości nagraniach muzyki klasycznej.

Wytwórnia współpracuje ze światowej sławy artystami

Wytwórnia, od lat ciesząca się znakomitą reputacją, dokłada najwyższych starań, aby nagrania oddawały artystyczną ekspresję i cechowała je doskonała czystość dźwięku. Za swoje niestandardowe, odważne i innowacyjne działania, a także zróżnicowany i bogaty katalog nagrań PENTATONE otrzymała dwukrotnie tytuł Wytwórni Roku: przyznawany przez Gramophone (2019) oraz ICMA (2020).

– Znam Piotra osobiście, od ponad dziesięciu lat bacznie śledzę jego karierę i z podziwem obserwuję jego rozwój jako jednego z najwybitniejszych (jeśli nie najwybitniejszego) tenorów naszych czasów. Elegancja, artystyczna ekspresja, dyscyplina – to cechy, które zaprowadziły go na szczyt, a ja mam niebywałą przyjemność towarzyszyć mu w tej wyjątkowej artystycznej drodze – mówi Renaud Loranger, wiceprezes ds. Artystów i Repertuaru w wytwórni PENTATONE.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top