Close

Salon w którym chce się przebywać

wystroj salonu

Owszem, wymienione aspekty odgrywają znaczącą role w tej konkretnej przestrzeni, jednak to właśnie podłodze powinniśmy przyjrzeć się ze szczególnym zainteresowaniem.

Przyjęło się, że większość spotkań towarzyskich przenosi się do kuchni, jednak to salon pełni funkcję kojącego wnętrza, w którym wiele osób chce się znaleźć po ciężkim dniu pracy. Cały klimat pomieszczenia tworzą nie tylko ludzie, ale także elementy w nim zawarte. Dużą rolę odgrywa w tym wypadku podłoga, która nada przestrzeni odpowiedni klimat a także zapewni komfort i wyjątkowe wrażenia wizualne. Dobrze zorganizowany salon, to w dzisiejszych ciężkich czasach prawdziwe miejsce w którym przebywanie ukoi nerwy i sprawi przyjemność.

Synonim stylizowanych podłóg

Jak powszechnie wiadomo, salon to także miejsce stricte reprezentacyjne. W tej przestrzeni bowiem przyjmujemy gości i organizujemy wiele rodzinnych i towarzyskich spotkań. W związku z tym odpowiedni dobór podłogi jest kluczowym elementem wystroju tej części domu i mieszkania.

Aby stworzyć miejsce zarówno funkcjonalne i piękne wraz z trwałymi elementami, warto przyjrzeć się podłogom Chapel Parket. Te tworzone na zamówienie, a także zgodnie z wymogami inwestora dębowe deski, klepki oraz kasetony, niezaprzeczalnie wyróżniają się wyglądem, i nie sposób pomylić ich z innymi propozycjami istniejącymi na rynku podłogowym – Inwestorzy mają możliwość nabycia parkietu dębowego zarówno poddanemu opatentowanym procesom postarzania, jak i materiału bez zamierzonych uszkodzeń – informuje ekspert marki Chapel Parket, Paweł Bekas.

Podłogi Chapel Parket powstają z wysokiej klasy europejskiego dębu a kolekcje posiadają heblowaną powierzchnię. Dzięki tej metodzie obróbki nie wymagającej użycia papieru ściernego a producent parkietu zyskuje niezwykle unikalny wizualnie efekt, który pozostanie na lata. Należy wspomnieć, że oferta marki Chapel Parket jest niezwykle rozbudowana. Proponowane kolory są trwałe, gdyż drewno jest barwione w masie. Odcień podłóg to efekt stosowania odpowiednio dobranych metod obróbki drewna i substancji, których działaniu poddawany jest szlachetny surowiec.

Jeśli uwzględnimy wszystkie dostępne kolekcje i wymiary, rodzaje elementów, a także odcienie i możliwości oferowane przez producenta (takie jak postarzanie, czy wykonywanie mikrofazy) liczba pozycji w asortymencie będzie przekraczała 60 tysięcy. Inwestorzy mają więc ogromną paletę „opcji” do wyboru.

Deski, klepki a może kasetony?

Miłośnicy drewnianych podłóg, którzy z przeróżnych względów nie decydują się na wybór desek, nie mają powodu do narzekań. Dlaczego? Oferta rynkowa klepek i kasetonów jest bardzo ciekawa a pierwsze z nich występują nie tylko w formie tradycyjnej jodełki. – Poza popularnym zygzakiem można wybrać także jodełkę francuską lub węgierską. Elementy te mają kształt równoległoboku, dlatego też po ich zamontowaniu powstaje między nimi linia prosta. Wzór francuski od węgierskiego różni się kątem cięcia elementów. W pierwszym jest to 45 stopni, w drugim – 60 stopni. Klepki mogą być ponadto układane we wzór koszykowy lub tzw. cegiełkę – informuje Paweł Bekas.

W przestrzeni salonowej bardzo dobrze sprawdzą się również kasetony; w przypadku podłóg Chapel Parket do wyboru jest kilka gotowych schematów. Dla przykładu w Chapel Basilica dostępnych jest 10 wzorów a jednym z nich cieszący się sporą popularnością  wzór wersalski. Jako, że wszystkie podłogi sygnowane tą nazwą powstają na zamówienie i głównie ręcznie, inwestor może zaprojektować własny schemat lub przekształcić już istniejący.

Inwestorzy mogą łączyć deski z klepkami i kasetonami (jak również w jednym wnętrzu montować klepki i kasetony). Zarówno klepki, jak i kasetony są dostępne w bogatym wyborze barw. Marki Chapel Parket oferuje aż ponad 50 kolorów! W palecie znajdziemy zarówno odcienie zbliżone do naturalnego drewna, jak również szarości i ciemniejsze barwy.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top