Close

WOŚP: wylicytuj motocykl żużlowego mistrza Polski!

licytacja wosp

To gratka dla fanów czarnego sportu i okazja, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Motocykl, a do tego atrakcyjne żużlowe gadżety przekazała firma kurierska GLS. 29. finał WOŚP już 31 stycznia.

Motocykl, który można wylicytować, to coś więcej niż jedna z wielu maszyn żużlowych. W 2008 r. startował na nim Adam Skórnicki, zdobywając tytuł mistrza Polski. Później motocykl został odrestaurowany: pojawiło się nowe chromowanie elementów ramy i układu wydechowego, a osłonki ramy i kierownicy są dokładnymi replikami osłonek Żużlowej Reprezentacji Polski z sezonu 2017.

Jest to model pokazowy, nie ma możliwości uruchomienia silnika i wyjechania na tor, ale dla prawdziwego kibica żużla może być to wspaniała pamiątka. Tym bardziej, że na osłonce ramy znajdują się autografy członków Kadry Narodowej m.in. Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego, Bartosza Smektały oraz aktualnego dwukrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Motocykl przekazała firma kurierska GLS. Skąd taki pomysł?

– W latach 2017-2019 GLS był sponsorem generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski i mamy z tego okresu piękne wspomnienia, ponieważ były to lata wypełnione sukcesami naszych zawodników. Zakupiliśmy wtedy również ten motocykl. Uznaliśmy, że oddamy tę cenną pamiątkę Orkiestrze, ponieważ jej cele i przesłanie są nam szczególnie bliskie. Mamy nadzieję, że ten niezwykły pojazd będzie cieszył kibiców żużla, a środki z licytacji znacząco zasilą tegoroczną zbiórkę Orkiestry – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

To jeszcze nie wszystko. GLS przekazał na potrzeby WOŚP także atrakcyjne gadżety, w tym pięć koszulek sportowych naszej kadry żużlowej – każda z autografami Jarosława Hampela i Bartosza Smektały, jak również plastron polskiej reprezentacji. Dodatkowo firma pomaga logistycznie sztabowi Orkiestry w Częstochowie, dostarczając bezpłatnie przesyłki dla wolontariuszy.

GLS Poland wspiera wiele akcji charytatywnych

W grudniu, podobnie jak w poprzednich latach, firma przygotowała podarunki w ramach „Szlachetnej Paczki”. Ostatnio GLS zorganizował również nietypowy konkurs dla kurierów: promowali bezpieczny odbiór paczek za pobraniem przy pomocy BLIKA (bez konieczności kontaktu z kurierem), a zdobywcy największej liczby punków mogli wskazać placówki oświatowe, do których GLS przekaże łącznie 60 tabletów.

GLS zaangażował się też w projekt społeczny „Krokuj!”, inicjatywę oddolną grupy warszawskich  licealistów. Zaprojektowali aplikację umożliwiającą rywalizację uczniów i szkół: mierzyła pokonywany przez nich pieszo dystans i zestawiała go w rankingi. Firma kurierska bezpłatnie doręczyła 50 przesyłek z nagrodami dla zwycięzców w tym oryginalnym konkursie.

Motocykl Adama Skórnickiego można licytować pod tym adresem.

Trwają również licytacje koszulek Polskiej Reprezentacji Żużlowej z autografami Jarosława Hampela i Bartosza Smektały (tutaj i tutaj) oraz plastronu.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top