Close

Jak uzyskać zwrot podatku z Anglii?

zwrot podatku

Pracując za granicą może ubiegać się o zwrot podatku u nas w kraju. Zwrot przysługuje każdej legalnie zatrudnionej osobie, pracującej na terenie Zjednoczonego Królestwa. O zwrot można się ubiegać w sytuacji, gdy pracodawca odprowadził zaliczki na podatek w wysokości przekraczającej podatek należny. 

Podatek w Anglii – co warto o nim wiedzieć?

Rok podatkowy w Anglii i Polsce różni się od siebie. W Anglii zaczyna się 6 kwietnia i kończy 5 kwietnia kolejnego roku kalendarzowego. W Polsce rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Zwrot podatku z Anglii można otrzymać, gdy pracodawca w trakcie roku podatkowego odprowadzał zaliczki na podatek dochodowy. Po zakończeniu roku podatkowego pracodawca musi wydać pracownikom dokument P60. Na tym formularzu wskazane zostaną kwoty dochodu, a także odprowadzonych zaliczek na podatek. Pracownik pracują na umowę o pracę nie musi składać  corocznych zeznań podatkowych. Jeśli jednak chce uzyskać zwrot nadpłaconego podatku, wówczas musi złożyć zeznanie. Jeśli wyjeżdżamy z Anglii i nie podejmiemy ponownie pracy, wówczas możemy złożyć zeznanie przed 6 kwietnia.

Jak uzyskać zwrot podatku z Anglii?

Chcąc otrzymać nadpłacony podatek za ubiegłe lata pracy, należy sprawdzić ile podatku zapłaciliśmy. Zwrot podatku z zagranicy jest możliwy, gdyż rozliczenie podatku z Holandii, Anglii czy Niemiec można dokonać przy pomocy specjalistycznych firm, które pomogą odnaleźć się w zawiłościach podatkowych. Rozliczenie owszem możemy wykonać samodzielnie, ale zawsze jest lepiej zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy.

Rozliczają podatek z Anglii, należy złożyć odpowiednie dokumenty. Do swojego TAX Office należy zgłosić dokumenty P60, p45 i podać wszelkie informacje zawarte na rozliczeniach. Warto mieć przygotowaną historię zatrudnienia ipobieranych benefitów, a także Statement of Earnings – informacja o dochodzie i podatku wystawiana przez pracodawcę, stosowana gdy brakuje kart podatkowych.  Rozliczenie możemy wykonać także poprzez zgłoszenie online. W tym celu odwiedzamy stronę Claim tax refund online i po przejściu procesu weryfikacji wysyłamy informacje dotyczące zarobków i naliczonego podatku). 

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top