Close

Jak wygląda osuszanie budynków po zalaniu?

Zalanie mieszkania czy domu wymaga natychmiastowej reakcji, żeby skutki zdarzenia były jak najmniejsze. W niektórych przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie procedury osuszania budynku. Na czym polega i jak przebiega?

Jak przebiega osuszanie budynków po zalaniu?

Zalanie domu czy mieszkania może zdarzyć się każdemu. Przyczyn może być wiele. Często jest to niefrasobliwość sąsiada mieszkającego u góry, awaria podczas remontu, lub gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Ważna jest szybka reakcja. W pierwszej kolejności należy w miarę możliwości wyeliminować źródło wycieku wody – odciąć dopływ wody lub zabezpieczyć przeciekający dach. Następnym etapem jest uprzątnięcie zalanych przedmiotów i sprzętów. Ostatnim krokiem jest osuszanie wnętrza. W przypadku niedużego zalania można próbować osuszyć pomieszczenia samodzielnie, otwierając okna i pozwalając wilgoci wyparować. Jednak w przypadku niesprzyjających warunków lub gdy zalaniu uległa duża powierzchnia, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Osuszanie budynków po zalaniu w Toruniu i innych miastach jest wykonywane różnymi metodami. Coraz częściej wykorzystuje się metodę iniekcji krystalicznej. Jest ona nie tylko ekonomiczna, ale również ekologiczna. Polega na umieszczaniu w specjalnie przygotowanych otworach w murach specjalnej mieszanki mineralnej, która powoduje wytrącanie się wilgoci w kapilarach i umożliwia jej łatwe usunięcie.

Komu zlecić osuszanie budynku?

Aby mieć pewność, że procedura osuszania będzie przeprowadzona prawidłowo i przede wszystkim efektywnie, warto zlecić ją fachowcom. Jednym z takich miejsc jest zakład remontowo-budowlany Hydrotama, który oferuje kompleksową usługę osuszania, z wykonaniem uprzednio pomiarów. Dzięki temu, że korzystają z profesjonalnych sprzętów, mogą zapewnić szybkie i efektywne pozbycie się wilgoci z murów i fundamentów. Szeroki wybór metod osuszania, w tym m.in. nowoczesna technologia iniekcji krystalicznej, daje pewność, że zostanie ona dopasowana do warunków i stanu budynku.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top