Close

Jak wykonywana jest profesjonalna naprawa dachów?

naprawa dachow

Dach to jeden z ważniejszych elementów każdego domu. Nie jest on tani, dlatego właściciele domu chcą, by był bardzo trwały. Nieszczelny, przeciekający dach może skutecznie utrudnić codzienne życie. Jednak obecnie, przeciekający dach wcale nie musi stanowić dużego problemu. Naprawy nie musimy również wykonywać samodzielnie. Możemy wezwać profesjonalna firmę, która zajmie się przeciekającym dachem. 

Przyczyny przeciekającego dachu

Z każdym rokiem nawet najbardziej trwałe i dobrze zabezpieczone poszycia dachowe, zaczynają się niszczyć. Oddziaływanie warunków atmosferycznych, sprawia, że dach traci swoje właściwości i może przeciekać, wówczas naprawa dachów w Warszawie jest konieczna. Do powstawania przecieków dochodzi zwykle przez błędy wykonawcze i montażowe. Niewłaściwie ułożone pokrycie, nieprecyzyjne obróbki blacharskie oraz niepoprawnie uszczelnione okna dachowe to najczęstsze przyczyny przeciekającego dachu. Nawet małe odchylenie od normy może powodować problemy z poszyciem dachowym.

Jak naprawić przeciekający dach?

Naprawa dachu zależy od jego pokrycia, a także o rodzaju awarii i jej lokalizacji. Profesjonalne usługi dekarskie w Warszawie, pozwalają na szybkie rozprawienie się z problemem. W większości wypadków głównymi objawami przecieku w dachu są widoczne plamy i zbieranie wilgoci na suficie lub ścianach oraz pojawienie się grzyba wokół komina. Sposobów na naprawę dachu jest kilka. Ekipa dekarzy wybierze tą, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Może to być taśma naprawcza lub masa uszczelniająca. Taśma sprawdza się przy delikatnych defektach, masa uszczelniająca z kolei pomoże walczyć z usterkami powstałymi na pokryciach dachowych.

Aby zapobiec przeciekaniu dachu, warto cyklicznie wykonywać jego przeglądy. Raz w roku, warto skorzystać z usług dekarzy, którzy przejrzą dach i usuną ewentualne usterki. Pozwoli to zareagować w porę na problemy, by nie dopuścić do sytuacji, gdy przeciekający dach utrudni codzienne życie. Kontrolę poszycia dachowego najlepiej wykonać przed nadejściem zimy lub zaraz po jej zakończeniu.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top