Close

Kuchnie na wymiar w stylu prowansalskim

meble na wymiar

Styl prowansalski we wnętrzu od lat stanowi wyznacznik klasy i elegancji. Wiedzą o tym doskonale projektanci z zespołu Kaja-Meble.pl, przygotowujący pomysłowe rozwiązania przestrzenne dla kuchni o różnych rozmiarach. Z pomocą trwałego drewna oraz stylowo zaprojektowanych mebli można urządzić przytulny zakątek, w którym codzienne przygotowywanie posiłków stanie się prawdziwą przyjemnością. Jakie kuchnie na wymiar w stylu prowansalskim najbardziej umiłowali sobie polscy Klienci, tęskniący za lekkością i dyskrecją formy we wnętrzu, które najbardziej scala wszystkich domowników w czasie posiłków?

Kuchnie na wymiar – wszystko, co najjaśniejsze

Najwygodniej funkcjonuje się w kuchniach dobrze oświetlonych. Kaja Meble to zespół specjalistów, który niezwykle bacznie przywiązuje wagę do tego, w jaki sposób zostanie oświetlona przestrzeń kuchenna. Oprócz tradycyjnego oświetlenia w postaci wiszących lamp, dopasować można także specjalne lampki przeznaczone do montażu przy całym umeblowaniu oraz oświetlenie punktowe, stosowane przy strefie łączącej ściany i sufity. Sprawdzi się również przy podłodze. Jego ogromną zaletą jest nie tylko zwiększenie wizualnej atrakcyjności projektowanej kuchni, ale również ergonomiczność. Do nowoczesnych kuchni projektanci Kaja-Meble.pl polecają przede wszystkim rozwiązania energooszczędne. Stosując bogate rozwiązania oświetlenia w domu, nie musimy obawiać się zbyt wysokich rachunków za prąd. Do tego trzeba jeszcze wspomnieć, że stopień intensywności każdej formy oświetlenia pod kuchnie na wymiar (www.kaja-meble.pl/kuchnie-na-wymiar-ostrow-wlkp) można swobodnie regulować. Przy wytężonych pracach kuchennych możemy więc zastosować wszystkie rodzaje oświetlenia oraz duże lampy – dla zwiększenia widoczności. Kiedy w czasie przygotowywania niezobowiązujących posiłków będziemy chcieli się zrelaksować – możemy postawić na bardziej dyskretny i lekko przygaszony klimat oświetlenia.

Zobacz również: kuchnie na wymiar z Kalisza od Kaja-Meble.pl

Kuchnie na wymiar rodem z Francji

Prowansja należy do regionów Francji, z których przywozi się najwięcej wspomnień i inspiracji gotowych do przełożenia w naszych polskich warunkach. Tamtejsze kuchnie na wymiar zachwycają zwartymi formami, oszczędnymi rozwiązaniami przy zachowaniu optymalnej funkcjonalności. Meble na wymiar w odcieniach jasnej kawy, pistacji czy dojrzałego orzecha włoskiego w każdej przestrzeni prezentują się elegancko i zachwycająco. Jednocześnie, gdy projektujemy kuchnie na wymiar właśnie w stylu prowansalskim, możemy skoncentrować się na jak największej ilości dodatków w barwie bieli, beżu oraz odcieniach miodowych. Takie kolory powinny mieć także drzwiczki od kuchennych szaf, elementy wykończenia, listwy, panele czy nawet obudowy kuchennych sprzędów AGD, na czele z okapem czy domowym barkiem – jeśli się na taki zdecydujemy. Inspirując się południem Francji, gdy projektujemy kuchnie na wymiar – bierzemy pod uwagę także ornamentykę. Roślinne wzory, przywiązujące na myśl bujną roślinność z winnic potrafią podnieść wartość estetyczną nawet najskromniej urządzonej, kuchennej komody. Dyskretne zdobienia na powierzchni szuflad czy szafek w idealnym stanie przetrwać mogą lata dzięki odpowiedniej pielęgnacji mebli.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top