Close

Odtruwanie alkoholowe – jak długo trwa kuracja?

alkoholowe odtruwanie

Zatrucie alkoholowe może powodować bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Na szczęście możliwe jest przyspieszenie regeneracji organizmu i zapewnienie mu szybszego powrotu do normalnego funkcjonowania. Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Jak przebiega odtruwanie alkoholowe?

Alkohol to popularna, choć niebezpieczna używka. Picie go z umiarem, w niezbyt dużych ilościach i wyłącznie okazyjnie nie jest groźne. Gorzej jest, jeśli ktoś spożyje zbyt dużą ilość alkoholu jednego dnia. Dochodzi wtedy do zatrucia alkoholowego, które może mieć wiele objawów. Wymioty, problemy z koordynacją ruchową, zawroty głowy czy podwójne widzenie to najczęściej występujące skutki nadmiernej ilości alkoholu we krwi. Niebezpieczna ilość prowadzi do utraty świadomości oraz śpiączki i może nieść za sobą niebezpieczne dla zdrowia konsekwencje. Odtruwanie alkoholowe w Częstochowie i innych miastach pozwala szybko pozbyć się alkoholu z organizmu. Poprzez podanie odpowiedniej mieszanki elektrolitów, składników mineralnych, witamin i środków przeciwbólowych można usunąć niepożądane objawy w dość krótkim czasie. Zabieg odtruwania trwa od 40 do 90 minut w przypadku osoby, która przesadziła z alkoholem jednorazowo. Dla osób, które piją od dłuższego czasu, takie odtrucie jest niezbędne przed przystąpieniem do leczenia odwykowego. Trwa dłużej i wymaga zastosowania dodatkowych środków, dobranych indywidualnie, które ułatwią proces pozbywania się alkoholu z organizmu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Skorzystanie z usług specjalistów, takich jak KacPomoc24 pozwala w krótkim czasie powrócić do normalnego funkcjonowania. Czasami jest to niezbędne, szczególnie wtedy, gdy zachodzi konieczność powrotu do obowiązków służbowych. Odtrucie alkoholowe przebiega dyskretnie, w domu pacjenta co zwiększa komfort. Cały proces jest wykonywany po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i podstawowych badań. Zastosowane środki są bezpieczne dla zdrowia i nie powodują żadnych skutków ubocznych. 

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top