Close

Przygotowania do ciąży – o czym warto pamiętać?

przygotowania do ciazy

Marzenie o powiększeniu rodziny pojawia się u wielu kobiet i mężczyzn. Takie pragnienie pojawiać się może na różnych etapach życia, a moment w którym występują uzależniony jest od wielu czynników. Warto jednak wiedzieć, że dla zapewnienia sobie większej szansy na szybkie zajście w zdrową ciążę i zapewnianie dziecku lepszego startu najlepiej dobrze przygotować się do starań. Okazuje się, że coraz więcej par ma problem z zajściem w ciążę, dlatego lepiej zastosować się do zasad, dzięki którym ryzyko niepowodzenia może być nieco mniejsze.

Zdrowa dieta to podstawa – jak się odżywiać, by zwiększyć swoją szansę na ciążę?

Jeśli marzycie o dziecku koniecznie przyjrzyjcie się swojej diecie. Obecność fast-foodów, jedzenie dużej ilości słodyczy, chipsów i innych niezdrowych przekąsek ma wiele wspólnego z płodnością, a mianowicie przyczynia się do jej zmniejszenia. Zmiany w diecie powinny być wprowadzone przez kobietę i mężczyznę, ponieważ oba materiały genetyczne biorą udział w tworzeniu nowego życia. Warto częściej sięgać po warzywa i owoce, by dostarczać do organizmu cenne składniki odżywcze. Doskonale sprawdzi się jedzenie kiszonek, kefirów i maślanek – czemu? Dostarczają one do organizmu cenne szczepy zdrowych bakterii, dzięki czemu mają doskonały wpływ na zdrowie i pracę całego organizmu.

Badania, które warto wykonać przed ciążą

Chcąc starać się o dziecko warto na początek udać się do lekarza. Zaleca się wykonanie podstawowych badań krwi i moczu. Bardzo ważne jest to, by wykonane zostały badania hormonalne. Duże odchylenia od normy mogą nie tylko utrudniać zajście w ciążę, ale co więcej przyczyniać się do poronienia na wczesnym jej etapie. Kobieta powinna udać się do ginekologa, by zrobić wymaz, cytologię i USG narządów rodnych. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy nie ma żadnych przeciwskazań do rozpoczęcia starań. Dla osób, które starają się o dziecko ważne jest odwiedzenie dentysty. Próchnica, zapalenia dziąseł – to czynniki, które wydłużają starania o dziecko.

Jak psychicznie przygotować się do ciąży?

Zanim rozpoczniecie starania koniecznie porozmawiajcie na ten temat. Warto omówić, czy naprawdę jesteście na to gotowi i czemu decydujecie się na taki krok. Jeśli obecnie jesteście na złym etapie związku i uważacie, że dziecko wszystko naprawi, to najlepiej odstawić starania na czas, kiedy wszystko się poukłada.

Ciąża i poród to bardzo wymagające okresy w życiu każdej kobiety. Trzeba więc przygotować swój organizm na zmiany jakie zachodzą w organizmie w tym czasie.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top