Close

Wybieramy oprogramowanie dla hotelu – na co zwrócić uwagę?

program w hotelach

Każdy właściciel mniejszego czy większego hotelu chce, aby funkcjonował on w sposób komfortowy i przede wszystkim bezpieczny. Jedną z najważniejszych kwestii, która ma bezpośredni wpływ na poziom obsługi gości i ogólnie hotelu jest oprogramowanie. To powinno być bezawaryjne, proste w obsłudze, łatwe w rozbudowie. Jak wybrać programy hotelowe, które sprawdzą się w praktyce?

Prowadzenie hotelu tylko pozornie wydaje się łatwą czynnością. Utrzymanie czystości, odpowiedniego stanu technicznego, obiektu, pilnowanie wyposażenia, a przede wszystkim zapewnienie ciągłości bazy noclegowej i możliwości sprawnego rozmieszczania gości, wymaga odpowiedniej logistyki. W obecnych czasach, przy dużej ilości gości, zamówień, jednoczesnym prowadzeniu sal dla dzieci, SPA, restauracji czy stref relaksu, pomaga zastosowanie odpowiednich systemów. Programy hotelowe, które są odpowiednio dobrane oraz zaimplementowane, dają możliwość swobodnego prowadzenia hotelu.

Co to jest oprogramowanie hotelowe?

Gość, który przychodzi do hotelu chce otrzymać maksymalnie komfortową obsługę, która tak naprawdę zaczyna się w momencie rezerwacji pokoju poprzez stronę www. Między innemu temu służy profesjonalne oprogramowanie hotelowe. Oprogramowanie dla hoteli pozwala nad tym, aby zapanować nad rezerwacjami, przydzielać karty hotelowe, rozliczać klientów, składać zamówienia, a także odpowiednio segmentować i raportować dane.

Jak wybrać dobry program?

Oprogramowanie hotelowe przede wszystkim powinno być dopasowane do naszych potrzeb oraz rozmiaru hotelu. Mają do dyspozycji kilka obiektów, warto dobrać system, który pozwoli na kompleksową ich obsługę. Najważniejsze są oczywiście funkcje. System powinien być w maksymalnym stopniu kompleksowy i umożliwić zarządzanie hotelem na bardzo wielu polach, nie tylko rezerwacji. Ważne są systemy rozliczeń, magazynowe, zamówień, systemy raportowania czy automatycznego przydzielania kart hotelowych.

Dostawca oprogramowania powinien zadbać o jego prawidłowe wdrożenie. Brak problemów na tym etapie jest bardzo ważny i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Inne najważniejsze cechy? Przede wszystkim bezawaryjność, prosty interfejs, brak zawieszania się, intuicyjna obsługa, łatwa możliwość pracy na urządzeniach mobilnych, prosty sposób na rozbudowanie systemu o kolejne elementy. Na pewno nie warto na takiej podstawie oszczędzać, gdyż to przełoży się na niski komfort obsługi.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top