Close

Wynajem samochodów – długo czy krótkoterminowy?

wynajem samochodu

Rynek motoryzacyjny regularnie się zmienia, a jednym z trendów w ostatnich latach jest zdecydowanie zwiększona popularność wynajmu samochodów. Obecnie tego typu umowy mają kilka typów, a dwa najpopularniejsze z nich to wynajem długoterminowy oraz wynajem krótkoterminowy. Który z nich jest bardziej opłacalny i kiedy warto z nich skorzystać?

Gdzie można zdecydować się na wynajem samochodów?

Najwięcej firm oferujących wynajem aut znajdziemy w dużych miastach, a w szczególności w tych, gdzie spotkamy dość spore lotniska. Dlatego na przykład możemy zdecydować się na wynajem samochodów we Wrocławiu, gdzie auto może pomóc w dostaniu się z lotniska do zarezerwowanego hotelu. Nie każda wypożyczalnia działa jednak przy lotnisku. Znajdziemy je również w innych częściach miasta.

Aby dowiedzieć się, gdzie znajdują się wypożyczalnie samochodów w naszej okolicy najlepiej jest skorzystać z internetu. Jest to najprostsza, a także najszybsza opcja. W tym celu nie potrzeba wiele i firmę taką jak wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu można znaleźć w zaledwie kilka minut w dowolnym miejscu, gdzie posiadamy dostęp do internetu.

Wynajem samochodów – długo czy krótkoterminowy, który opłaca się bardziej?

Tak naprawdę nie można stwierdzić jasno, że zawsze bardziej opłaca się wynajem długoterminowy lub krótkoterminowy. Te dwie usługi znacząco się od siebie różnią. Wynajem krótkoterminowy to zdecydowanie opcja dla osób, które nie chcą posiadać samochodu lub nie chcą jechać nim na wakacje, lecz będą potrzebować pojazdu, którym dostaną się w pożądane miejsca. Trzeba pamiętać, że jest to jednak opcja sporo droższa.

Wynajem długoterminowy z kolei częściej stoi jako alternatywa dla na przykład leasingu czy też kupna auta na kredyt. Jest ona dość korzystna finansowo, jeśli nie zależy nam na posiadaniu auta, lecz chcemy mieć regularnie dostęp do nowego pojazdu. Cena za wynajem długoterminowy odpowiada bowiem utracie wartości pojazdu i temu, ile kosztuje jego serwisowanie czy też ubezpieczenie. Nie można oczywiście zapomnieć o małej marży.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top