Close

Zawory pływakowe – jakie są ich rodzaje?

zawor plywakowy

Zawory pływakowe są urządzeniami, które wykorzystywane są w wielu branżach. Rozróżniamy ich kilka rodzajów i każdy z nich przeznaczony jest do innych zadań. Czym są zawory pływakowe i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w poniższym tekście.

Czym są zawory pływakowe i jakie są ich rodzaje?

Zawory pływakowe są to urządzenia służące do utrzymywania stałego poziomu wody w zbiorniku. Ich metoda działania jest bardzo prosta. W momencie, kiedy poziom cieczy w zbiorniku jest za niski, pływak otwiera się i pozwala na jej uzupełnienie. W przypadku, kiedy poziom przekracza założoną normę pozostaje on zamknięty do czasu aż ciesz ponownie nie spadnie poniżej określonego poziomu. Dokonując zakupu urządzeń hydraulicznych warto również zaopatrzyć się w zawór bezpieczeństwa Armak.

Jakie rozróżniamy rodzaje zaworów? Pierwszym z nich zawór pływakowy prosty. Znajduje on swoje zastosowanie w instalacjach wodnych, sieciach przeciwpożarowych, energetycznych i ciepłowniczych oraz w instalacjach zawierających ciecze obojętne chemicznie. Innymi rodzajami są zawory kątowe oraz gwintowane. Te rodzaje urządzeń wykorzystywane są głównie w przypadku wody pitnej, a także w różnego rodzaju zbiornikach wodnych.

Gdzie wykorzystywane są zawory pływakowe?

Zawory pływakowe wykorzystywane są w różnych dziedzinach. Jednym z nich są toalety, gdzie używane są do napełniania się zbiornika. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Znaleźć możemy je również w automatycznych nawadniaczach dla zwierząt lub w systemach służących do nawadniania roślin. Tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są także przy automatycznych nawadniaczach akwariów lub w zbiornikach wodnych.

Co warto wiedzieć przed montażem urządzenia? Przede wszystkim musi być ono dostosowane do zbiornika, w którym będzie użyte. Przed samym montażem należy sprawdzić, czy urządzenie nie jest uszkodzone i zawiera wszystkie elementy. Instalacją powinien zająć wykwalifikowany człowiek. Zagwarantuje nam to prawidłowe zamontowanie.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top