Close

Hale magazynowe – jak je wybrać?

magazyn

Wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które rozwijają się w szybkim tempie, nieustannie potrzebują nowych powierzchni magazynowych. O te dzisiaj nietrudno. Na rynku działa wiele firm oferujących gotowe hale magazynowe. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Hala magazynowa – jaka wielkość?

Jedną z podstawowych kwestii, którą należy rozstrzygnąć wybierając konstrukcje stalowe jest wielkość hali magazynowej. W dużej mierze, od określenia tego parametru zależeć będzie czas realizacji, a także całkowity koszt samego projektu.

Żeby dobrze określić oczekiwaną powierzchnię nowej hali magazynowej należy dobrze znać własne oczekiwania. Warto już na samym początku prac projektowych określić cele, które nowy budynek ma spełniać – między innymi, czy będzie to powierzchnia tylko magazynowa, czy będą znajdować się tam również maszyny produkcyjne. Kolejnym krokiem będzie przeniesienie planów na projekt.

Magazynowa hala – blaszana, betonowa czy namiotowa?

Hale magazynowe różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale również materiałem, z którego są wykonane. W tej kwestii, w ostatnich latach obserwowana jest prawdziwa rewolucja. Coraz częściej odchodzi się od klasycznych betonowych hal, którego stanowiły znaczącą większość realizowanych projektów jeszcze na początku XXI wieku.

W ich miejsce stawia się hale magazynowe blaszane oraz namiotowe. Jedną z najważniejszych przyczyn takiej mini rewolucji są oczywiście kwestie finansowe. Postawienie betonowej hali jest bardzo kosztowne. Potrzebna do tego jest specjalistyczna ekipa budowlana, a także ogromna ilość materiałów budowlanych. Hale wykonane na podstawie szklanego szkieletu są znacznie tańsze. To jednak nie jedyny plus tego rozwiązania.

Za blaszanymi halami magazynowymi przemawia również czas realizacji. Ich postawienie jest znacznie szybsze – w przypadku mniejszych projektów, wszystkie prace mogą zostać zakończone już po kilku tygodniach. W przypadku hal murowanych, zazwyczaj mówi się o przynajmniej kilku miesiącach.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top