Close

Kancelaria radcy prawnego – czym się kierować przy jej wyborze?

Wybór odpowiedniej kancelarii radcy prawnego to poważna decyzja. Dlatego przed podpisaniem umowy na świadczenie usług warto upewnić się, że jest to kompetentna i renomowana firma, w której otrzymamy kompleksową pomoc. Na co więc zwrócić szczególnie uwagę? Podpowiadamy.

Kancelaria adwokacka z szeroką ofertą usług prawnych

Jeśli potrzebny jest nam radca prawny w Częstochowie lub w innym mieście, to warto upewnić się, że posiada specjalizację w wybranej przez nas sprawie. Prawnicy mogą specjalizować się w wielu dziedzinach, między innymi w rozwodzie, alimentach lub sprawach spadkowych, w których dochodzi do podziału majątku. Radca prawny musi jednak dysponować szerokim zakresem wiedzy, aby móc kompleksowo pomóc swojemu klientowi oraz wskazać właściwy tok postępowania.

Dobra kancelaria adwokacka posiada wyszczególniony zakres swoich usług, zarówno na stronie internetowej, jak i w swojej placówce. W ten sposób przed umówieniem wizyty można zapoznać się z ofertą i mieć pewność, że uzyskamy kompleksową poradę oraz zaplanujemy konkretne działania prawne.

Kancelaria adwokacka i jej cennik

Istotną kwestią dla każdej osoby korzystającej z usług kancelarii prawnej są ceny usług. Istnieje kilka sposobów,  na które można rozliczać się z taką placówką. Najwygodniej rozliczać się w formie ryczałtu. Kancelaria pobiera opłatę za prowadzenie konkretnej sprawy i cena usług jest niezależna od wyniku postępowania oraz nakładu pracy.

Innym sposobem rozliczeń jest opłata godzinowa. W takim przypadku kancelaria może opublikować cennik,  w którym wyszczególni to, jakie są maksymalne opłaty w przypadku prowadzenia konkretnych spraw. Przy wyborze dobrej kancelarii warto więc zwrócić na cennik oraz elastyczne możliwości dopasowania opłat do własnych potrzeb.

W przypadku mniej skomplikowanych spraw można wybrać ofertę ryczałtową. Warto także kierować się ceną. Natomiast w przypadku spraw sądowych, których wynik nie jest przesądzony, warto rozważyć wynajęcie usług kancelarii prawnej, która może osobiście zaangażować się w sprawę. Niezależnie od tego,  jak dużo czasu musi na nią poświęcić.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top