Close

Szafki szkolne, czyli bezpieczeństwo i prestiż w jednym!

przechowywanie ksiazek

Coraz więcej mówi się o tym, że dzieci nie powinny dźwigać ze sobą ciężkich książek bądź innego rodzaju pomocy naukowych. Te, które nie będą potrzebne w domu, powinny pozostać w szkole. W tym celu placówka edukacyjna musi zostać wyposażona w szafki szkolne, które odda do dyspozycji swoim uczniom. Jaka szafka szkolna będzie najlepszym wyborem? 

Bezpieczne, zamykane szafki szkolne

Szafka szkolna wygląda zupełnie inaczej, niż tradycyjne półki, z których korzystają dzieci w żłobkach bądź w przedszkolach. Musi bowiem być zamykana, tak aby można w niej było przechowywać nie tylko odzież wierzchnią, ale również rzeczy osobiste, na przykład podręczniki, pomoce naukowe i innego typu przedmioty. Zamykana szafka szkolna daje poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Mają oni pewność, że rzeczy malucha się nie zgubią, nie dojdzie też do ich kradzieży. Dzięki szafkom szkolnym zamykanym można niemal całkowicie zrezygnować w etatu szatniarza, który w szkole zwykle pilnował, aby dzieci korzystały wyłącznie z boksów przeznaczonych dla ich klasy.

Prestiż placówki edukacyjnej

Obecnie szkoły niemal prześcigają się, aby uzyskać tytuł prestiżowych. Na co zwracają uwagę rodzice oraz uczniowie, dokonując wyboru konkretnej placówki edukacyjnej? Bardzo istotny jest poziom nauczania, oferta edukacyjna oraz dodatkowe zajęcia, na jakie mogą uczęszczać dzieci. Niemniej jednak wiele osób zwraca też uwagę na infrastrukturę oraz bezpieczeństwo. Niezwykle istotne są dla nich niepozorne szafki szkolne – dzięki nim rodzice wiedzą, że dziecko nie będzie musiało dźwigać codziennie ciężkiego plecaka, z drugiej zaś strony mają świadomość, że rzeczy pociechy będą całkowicie bezpieczne. W dzisiejszych czasach jest to podwójnie istotne, bowiem uczniowie często przynoszą ze sobą do szkoły wartościowe przedmioty, na przykład telefony komórkowe, tablety czy innego rodzaju elektroniczne pomocy naukowe.

Szafka szkolna nie tylko dla uczniów

Jak się okazuje, szafka szkolna to produkt przeznaczony nie tylko dla uczniów. Mogą z niej korzystać także nauczyciele bądź pracownicy administracyjni. Szafka szkolna z całą pewnością przyda się w różnego typu pracowniach, w których trzymane są rzeczy niedostępne dla uczniów, na przykład odczynniki chemiczne czy drogie pomoce naukowe. Dostęp do szafki ma wyłącznie nauczyciel, pod kontrolą którego uczniowie mogą korzystać z różnego typu przedmiotów. Zakup szafki szkolnej nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla budżetu placówki, natomiast podnosi on poziom bezpieczeństwa i prestiż szkoły.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top