Close

Karma dla psa senior – co warto wiedzieć?

wyzywienie dla psa

Wybór karmy dla psa zawsze jest nie lada wyzwaniem dla opiekunów. Zwłaszcza psi seniorzy wymagają szczególnego traktowania i doboru takiej karmy, jaka spełni ich oczekiwania. Na szczęście na ryku znajdziemy ciekawe rozwiązania, co da nam komfort podczas zakupu. Czym cechuje się karma dla psa senior?

Karma dla psa seniora

Pamiętajmy o tym, że białko w diecie psa to nie wszystko. Pokarm musi dostarczać innych cennych składników odżywczych, jakie dadzą zdrowie starszym psom. Starsze psiaki mają wzmożone potrzeby, a ich organizm potrzebuje sporo minerałów i witamin. Wpływają one na odporność organizmu i pracę stawów. Dodatkową zaletą karmy dla seniora jest fakt, że bazuje na miękkiej konsystencji, dlatego nawet psy z chorym uzębieniem skorzystają ze smacznych dań na co dzień.

Starsze zwierzaki mają inne potrzeby żywieniowe, niż szczeniaki. Naturalne procesy zachodzące w organizmie sprawiają, że senior po prostu się starzeje. Negatywnymi skutkami takiego stanu rzeczy jest kiepska kondycja fizyczna, kiepski nastrój psa, czy różnorodne choroby. Niezwykle istotne jest to, że za pomocą karmy możemy zniwelować te dolegliwości. Karma mokra dla psa seniora to dobre rozwiązanie z tego względu, że nawet schorowane psy skorzystają z pożywnego pokarmu. Taki sposób żywienia można wprowadzić u swojego psa, po wcześniejszej konsultacji z weterynarzem.

Jak dokonać wyboru?

Zakup karmy dla psa seniora nie jest łatwy. Karma dla starszego psiaka musi zapewniać korzystne właściwości i cechować się odpowiednim zbilansowaniem dań. Gdzie znajdziemy takie wyroby? Na uwagę zasługują sklepy online, które stawiają na atrakcyjne ceny i wysoką jakość karmy dla psa senior. Pokarmy są przygotowane na bazie doświadczenia i wiedzy specjalistów z zakresu weterynarii i żywienia psów. Skład dostosowano do potrzeb starszych psów, które lubią jeść wszystko lub są szczególnie wybredne.

Zbilansowana karma powinna stawiać na białko, które będzie lekkostrawne. Wybierajmy delikatne gatunki mięs, które będą odznaczać się wieloma składnikami odżywczymi. Nie bez znaczenia są naturalne tłuszcze, roślinne i zwierzęce. Tak szeroki asortyment sprawia, że każdy opiekun starszego psa dobierze idealne posiłki dla swojego pupila. Jeśli nie wiemy, jaką karmę wybrać, poprośmy o wsparcie sprzedawcę w sklepie internetowym. Zbilansowane i zdrowe pożywienie pozwoli zahamować proces starzenia w organizmie psa.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top