Close

Colostrum w płynie – jakie ma właściwości i kto powinien go stosować?

colostrum w plynie

Małe ssaki, w tym nawet nasze dzieci potrzebują wiele cennych składników w pierwszym okresie życia. W wypadku wielu ssaków zapewnia to tak zwana siara bydlęca, czyli właśnie colostrum. Z tego powodu od pewnego czasu można zakupić colostrum w płynie, czyli siarę przeznaczoną dla dzieci. Jakie właściwości ma colostrum i gdzie je dostać?

Gdzie można dostać Colostrum w płynie?

Coraz więcej miejsc oferuje Colostrum w płynie, więc jego zakup nie powinien stanowić wcale ogromnego problemu. Ludzie docenili zalety, jakie ma tak zwana siara bydlęca, czyli właśnie Colostrum i z tego powodu spotkamy je w ofercie coraz większej ilości sklepów. Aby odszukać miejsca oferujące Colsotrum można sprawdzić internet.

W sieci dostępny jest na przykład sklep internetowy ze zdrową żywnością Natvita, w którym dostępne jest wysokiej jakości Colostrum w płynie. Oferuje on znacznie więcej, gdyż Colostrum można zakupić również w formie liofilizowanego proszku, który ma długą datę ważności i jego używanie jest niezwykle proste.

Jakie właściwości ma Colostrum?

Colostrum to nazwa pochodząca z łacińskiego określenia na siarę bydlęcą, które brzmi Colostrum bovinium. Tak zwana siara jest produktem, który wytwarzają gruczoły mlekowe zwierząt takich jak krowy, owce, czy też kozy. W ten sposób mogą one zapewnić swoim młodym wiele cennych składników odżywczych na samym początku życia. Siara bydlęca zawiera bowiem mnóstwo substancji aktywnych. Wedle badań w siarze może być ich nawet 250.

Dlatego siara bydlęca, czyli Colostrum w płynie przede wszystkim wspomaga układ immunologiczny. Stymuluje ona jego aktywność i działa bakteriobójczo, wirusobójczo, a także grzybobójcze. Stosuje się ją z tego powodu na przykład u osób, które potrzebują terapii z racji bycia nosicielem wirusa HIV. Ponadto Colostrum pozwala na spowolnienie rozwoju choroby Alzheimera. Colostrum można stosować również w walce z trądzikiem., a także w celu dość znaczącego przyspieszenia gojenia opryszczki. Colostrum jak widać ma więc wiele zastosowań.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top