Close

Jak należy wykonać osuszanie ścian po zalaniu?

osuszanie scian

Zabieg, jakim jest osuszanie ścian po zalaniu ma na celu doprowadzić do tego, aby ściany nawet w bardzo ciężkim stanie dało się odratować. W tym celu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt i umiejętności profesjonalistów, które są tutaj kluczowym aspektem. Jak doprowadzają do tego, że ściany, które wydawało się, że są w krytycznym stanie, jednak da się odratować? 

Jak przebiega proces osuszania ścian i usuwania wilgoci?

Najważniejszą czynnością jest oczywiście jak najszybsze odpompowanie wody z zalanego pomieszczenia. Następnie zespół specjalistów zajmujących się osuszaniem ścian w Krakowie, przeprowadza proces, który ma na celu usunięcie zalagejącej wilgoci z pomieszczenia. Najbardziej kłopotliwe jest z reguły osuszanie ścian, a nawet można to bardziej doprecyzować i powiedzieć, że ich dolnych części, w których woda lubi się zbierać i pozostaje tam najdłużej. Jeśli zespół świadczący usługi osuszania budynków po zalaniu szybko się z tym procesem upora, to istnieje spora szansa, że ściany mogą zostać odratowane. Z tego powodu należy zawsze wybierać doświadczone firmy takie jak Lakus Sp. z o.o., które w szybkim tempie pozbędą się nadmiaru wody i wilgoci zalegających w pomieszczeniu i na ścianach.

Jakie metody są wykorzystywane podczas osuszania ścian po zalaniu?

Najpopularniejszą metodą wykorzystywaną w zalanych pomieszczeniach jest wietrzenie absorpcyjne. Zabieg ten polega na wcześniejszym odpompowaniu wody, a następnie na wysysaniu z pomieszczenia wilgotnego powietrza. Kolejnym etapem jest ogrzewanie pomieszczenia i wpuszczanie w obieg powietrza, ale na tym cały zabieg się nie kończy, ponieważ powtarza się go do skutku, jakim jest całkowite pozbycie się wody i wilgoci ze ścian. Oprócz wietrzenia absorpcyjnego wykorzystuje się często także wietrzenie kondensacyjne, metody są w zasadzie identyczne, różnią się jedynie tylko tym, że przy wietrzeniu kondensacyjnym powietrze, które wpuszczane jest do pomieszczenia, ma inną temperaturę niż w przypadku pierwszej metody.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top