Close

Kaczmarski Inkasso z prostą windykacją online dla klientów szybkafaktura.pl

szybkie faktury

Małe i średnie przedsiębiorstwa w ciągu miesiąca wystawiają od 3 do 2500 faktur, średnio jest ich 90 – wynika z najnowszego badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” na zlecenie firmy Kaczmarski Inkasso. Niestety kontrahenci często nie płacą za towary i usługi w ustalonym czasie, co jest bolączką wielu przedsiębiorców. Część z nich nie czeka i sięga po nowoczesne rozwiązania, jak windykacja online. Od lutego korzystają z niej klienci szybkafaktura.pl.

Usługę dostarcza Kaczmarski Inkasso, które ma blisko 30-letnie doświadczenie w polubownej windykacji. Szybkafaktura.pl, należąca do Cloud Planet S.A., zintegrowała swoje programy do wystawiania faktur, samodzielnego prowadzenia księgowości oraz wyboru biura księgowego, z systemem Kaczmarski Inkasso, aby mikro i małe firmy mogły prosto i szybko odzyskiwać od kontrahentów zarobione przez siebie pieniądze.

– szybkafaktura.pl to jeden z najdłużej funkcjonujących na rynku systemów księgowości online, który został stworzony z myślą, aby dostarczyć przedsiębiorcom wszystko, czego potrzebują do prowadzenia biznesu. Za pomocą wygodnej aplikacji mogą błyskawicznie wystawiać faktury, zarządzać produktami w magazynie,  wykonywać rozliczenia podatkowe samodzielnie lub z pomocą swojej księgowej, jak również prowadzić sprawy kadrowo-płacowe pracowników. Usługa windykacji Kaczmarski Inkasso doskonale uzupełnia naszą ofertę i pozwala jeszcze lepiej zarządzać finansami przedsiębiorstwa w jednym miejscu – mówi Dominik Adamik, członek Zarządu Cloud Planet S.A. ds. operacyjnych.

Płynność finansowa na wagę złota

Pilnowanie dyscypliny finansowej kontrahentów nie jest łatwe, a samodzielne dochodzenie zapłaty od partnerów jest dodatkowym wyzwaniem. Tymczasem firmy windykacyjne mają wysokie kompetencje negocjacyjne oraz dobrą znajomość poszczególnych branż gospodarki.

– Dzięki wsparciu firmy windykacyjnej przedsiębiorcy są w stanie zwiększyć swoją płynność finansową, co w dobie pandemii jest na wagę złota. Mikro i małe firmy nie odkładają pieniędzy, aby tworzyć rezerwy finansowe na czarną godzinę, bo zwyczajnie je na to nie stać. Ze względu na skalę działalności, przeznaczają środki na bieżące funkcjonowanie. Dlatego tak ważny jest dla nich regularny dopływ gotówki. W sytuacji, gdy kontrahent nie płaci, konieczne jest zlecenie odzyskania należności profesjonalistom, co oszczędza czas i pozwala zachować dobre kontakty z partnerami. W dodatku jest dużo bardziej skuteczne niż działania prowadzone samodzielnie – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Według badania „Jak MŚP korzysta z windykacji”, małe i średnie przedsiębiorstwa – zanim stracą płynność finansową – są w stanie czekać na zapłatę średnio miesiąc. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni. W przypadku mikro firm sytuacja jest jeszcze trudniejsza, bo jedna niezapłacona faktura na większą kwotę jest w stanie całkowicie sparaliżować ich działalność.

Pieniądze zamrożone w fakturach można uwolnić, zlecając ich odzyskanie profesjonalnej firmie windykacyjnej. To bezpieczne, a przede wszystkim wygodne rozwiązanie.

Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i platformy szybkafaktura.pl jej użytkownicy dwoma kliknięciami przekazują sprawę do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania.

Prowizja tylko za odzyskane pieniądze

Mocnymi  stronami Kaczmarski Inkasso są doświadczony zespół negocjatorów, kompleksowy proces oparty na różnorodnych narzędziach, ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie można upublicznić dane dłużników, a także publikacja oferty sprzedaży długu na giełdzie wierzytelności oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.

Kaczmarski Inkasso nalicza opłatę prowizyjną tylko w przypadku skutecznej windykacji, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane dla klienta.

Dla wierzyciela dochodzenie należności może być bezpłatne – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje  ten koszt od kontrahenta.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top