Close

Masażer: cellulit – 1:0

jak zwalczyc cellulit

Z cellulitem boryka się znaczna ilość kobiet. Z medycznego punktu widzenia miano cellulitu przypisuje się nierównomiernie rozłożonej tkance tłuszczowej. Estetycznie wpływa na samoocenę kobiety, wprawiając ją w kompleksy. Zwalczenie cellulitu wymaga systematycznego działania, które po upływie czasu, zależnego od stadium, przyniesie oczekiwane efekty. U kobiet, które dopiero zauważają u siebie początki cellulitu nieocenioną rolę w walce będą miały zabiegi z wykorzystaniem masażerów. Rezultaty będą szybciej widoczne jeżeli ciało będzie regularnie nawilżane specjalistycznymi kremami, najlepiej przed wykonywanym masażem. Masażer do cellulitu okaże się strzałem w dziesiątkę. Jest to możliwe do wykonania w zaciszu własnego mieszkania a koszt jest zależny od wybranego sprzętu.

Rodzaje masażerów na cellulit

Aktualnie rynek oferuje szeroki wybór masażerów, przy podejmowaniu decyzji należy kierować się przede wszystkim zasobnością portfela oraz oczekiwaną szybkością uzyskania rezultatów.

Właściwy masażer na cellulit można wybrać spośród pięciu poniższych grup:

Manualne, w tej grupie masażerów wyróżniamy drewniane oraz plastikowe. Zdecydowanie są najtańsze. Można je kupić od kilku do kilkunastu złotych. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Przewagą drewnianego nad plastikowym jest jego wytrzymałość. Najlepsze efekty przynosi używany codziennie przez czas dłuższy niż 10 minut. Masaże na cellulit powinny zaczynać się nad kostkami, poprzez uda i pośladki, kończąc na brzuchu. Nie należy pomijać żadnej partii, ponieważ rezultaty mogą różnić się od oczekiwanych. Sami mamy możliwość decydowania, czy masowanie będzie bolesne, czy to będzie jedynie muskanie po naszym ciele. Istotny wpływ na użytkowanie ma szybkość osiągnięcia zmęczenia w trakcie stosowania, wiele kobiet skarży się na uciążliwość podczas dłuższego stosowania.

Ultradźwiękowe, mają szerokie zastosowanie w kosmetologii. Wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej a tym samym niechcianego cellulitu. Jego działanie polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej. Jego przeciętna cena kształtuje się w okolicy 200-300 złotych. Stosowanie nie wywołuje bólu. Optymalna liczba kuracji to trzy tygodniowo. Jego użytkowanie nie wymaga wysiłku, wystarczy przykładać włączone urządzenie do ciała.

Próżniowe, ich działanie bazuje na tradycyjnych bańkach chińskich, jednakże jego użytkowanie jest określane jako przyjemniejsze. Wytwarza podciśnienie, które rozbija tkankę tłuszczową. Powinien być przesuwany zgodnie z kierunkiem naczyń limfatycznych, pobudzając przepływ limfy i krwi. Przeciętna cena oscyluje w granicy 90 złotych. Zabieg należy wykonywać z jedno lub dwu dniowymi przerwami.

Elektryczny, w łatwy sposób zapewnia kontrolę nad intensywnością masażu, tym samym dając możliwość doboru mocy działania do masowanego miejsca. Łatwość jego obsługi znacząco uprzyjemnia masaż. Standardowy zestaw kosztuje ok. 200 złotych. Po przyłożeniu do skóry masażer elektryczny na cellulit rozprawia się z istniejącym tam cellulitem. Rezultaty są widoczne po ok. miesiącu regularnego trzy, cztery razy w tygodniu.

Tradycyjne bańki chińskie, to prekursor masażu antycellulitowego, który do dnia dzisiejszego cieszy się ogromnym powodzeniem. Jego działanie polega na przyłożeniu do odpowiednio nawilżonego miejsca i wykonywaniu kolistych ruchów, zgodnych z ruchem zegara. W trakcie zabiegu wysysają powietrze pod wpływem ciśnienia. Efekty są widoczne po ok. 10 zabiegach, należy jednak pamiętać o zachowaniu jedno lub dwudniowego odstępu. Są stosunkowo tanie, można je kupić w granicach 25 złotych. Istotnym przeciwwskazaniem jest posiadanie cery naczynkowej.

Zobacz też: https://usunac-cellulit.pl/jak-pozbyc-sie-cellulitu/

Podsumowanie

Wybór stosownego masażera to wyłącznie kwestia indywidualnych upodobań. Należy wziąć pod uwagę ilość czasu jaką można poświęcić na walkę masażera z cellulitem oraz nasze podejście do kwestii wykonywania dodatkowych ruchów rękami, jeżeli nie są to sprzęty akumulatorowe. Istotna jest również zasobność portfela, wahania cen opisanych powyżej produktów są znaczne. Dodatkowo są to ceny uśrednione a roller na cellulit jest stosunkowo łatwo dostępny Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim systematyczność, jeżeli nie potraktujemy tego tematu racjonalnie, to niemożliwe będzie osiągnięcie zamierzonych efektów, masaż na cellulit musi być wykonywany regularnie . Czas i tak upłynie, więc warto zacząć jak najszybciej. Pozostaną jedynie miłe skojarzenia, że słowami „masażer cellulit”.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top