Close

Dlaczego warto mieć piec kominkowy?

Rosnące koszty dotyczące ogrzewania domów oraz braki dostępności węgla spowodowały, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na stosowanie dodatkowych źródeł ciepła. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się również piece kominkowe. Czym dokładnie są takie piece i dlaczego warto z nich korzystać?

Jak wygląda piec kominkowy?

Piece kominkowe są rodzajem pieców, które swoim wyglądem przypominają kominki. Są one wolnostojące i nie wymagają obudowy, dlatego też są przez to bardzo proste i szybkie w montażu.

Ze względu na swoją formę piec kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 może być wykorzystany w wielu miejscach, przy czym należy zadbać o to, aby był on odpowiednio podłączony do instalacji odprowadzającej dym.

Piece kominkowe określane są również potocznie jako kozy i pod taką nazwą można też znaleźć je w ofertach producentów.

Czym pali się w piecu kominkowym?

Piece kominkowe przeznaczone są do użytkowania tak, jak kominki, dlatego też najczęściej pali się w nich drewnem. Musi być to drewno sezonowane, ponieważ jest ono wtedy najsuchsze i może dać najwięcej ciepła.

Dostępne są również piece kominkowe opalane pelletem, czyli paliwem w formie granulek. Wybrane modele mają również funkcję automatycznego zapalania pelletu oraz jego podawania do komory spalania.

Rodzaje pieców kominkowych

Producenci oferują obecnie piece kominkowe w wielu wariantach. Jak dobrać wyrób jak piec kominek koza do swoich potrzeb?

Przede wszystkim trzeba będzie uwzględnić jego styl. Do wyboru są nowoczesne piece kominkowe o prostym wyglądzie, wykonane z metalu, ale również można zdecydować się na tradycyjny model wykończony za pomocą kafli ceramicznych.

Trzeba będzie uwzględnić również wielkość pieca kominkowego. W małym wnętrzu sprawdzi się niewielki model, natomiast do dużego salonu warto wybrać już większy piec, który pozwoli też na jego efektywniejsze ogrzanie.

Zalety pieca kominkowego – dlaczego warto go mieć?

Ze względu na swoją formę oraz sposób działania koza kominkowa może być bardzo dobrym wyborem jako drugie źródło ogrzewania dla domu jednorodzinnego.

Zastosowanie pieca tego typu powoduje, że można wtedy dogrzewać dom bez konieczności uruchamiania centralnego ogrzewania, co pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności w okresach przejściowych.

Również koza pozwala na zredukowanie kosztów wynikających ze zmiennych cen paliw, dlatego też obecnie, gdy są one na wysokim poziomie, jest ona opłacalnym zakupem.

Nie trzeba również martwić się ze skomplikowanym montażem, ponieważ piec kominkowy nie musi być zabudowany. Wystarczy umieścić go na odpowiednio przygotowanym, odpornym na wysokie temperatury podłożu, a następnie podłączyć do instalacji odbierającej dym.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top