Close

Serwis Forda – jak wybrać najlepszy?

Poszukujesz dobrego serwisu samochodów marki Ford? Zobacz, na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę, aby mieć pewność, że pojazd będzie naprawiony bez problemów!

Gdzie naprawiać auto – w ASO czy warsztacie niezależnym?

Obecnie właściciele samochodów mogą zdecydować się na wykonanie naprawy w jednym z dwóch typów serwisów, a dokładnie w ASO albo w warsztacie niezależnym, który nie jest związany z żadną marką.

ASO, czyli autoryzowana stacja obsługi może zaoferować pomoc według zaleceń producenta marki. Taka oferta jest skierowana głównie do właścicieli samochodów nowszych, nadal na gwarancji, lecz może skorzystać z niej również posiadacz auta po jej wygaśnięciu, któremu zależy na naprawie w autoryzowanym serwisie.

Drugą opcją jest niezależny serwis, który oferuje usługi bez autoryzacji, co jednak nie oznacza, że są one niższej jakości. Bardzo często także w takich warsztatach można otrzymać kompleksową obsługę i dodatkowo zapłacić za nią nawet kilkukrotnie mniej niż w ASO.

Gdy potrzebny jest dobry serwis forda Tychy – https://www.pzservice.pl/oferta/serwis-ford/tychy/ to jedno z miast, gdzie na właścicieli pojazdów czekają sprawdzone warsztaty samochodowe!

Jak rozpoznać dobry serwis samochodowy?

Aby wybrać odpowiedni serwis samochodowy, w takim przypadku trzeba będzie uwzględnić wtedy szereg czynników. Jakie z nich są najważniejsze?

1. Rekomendacje i opinie

Najlepiej opierać się na rekomendacjach oraz na opiniach dotyczących konkretnego serwisu samochodowego, aby dowiedzieć się, czy jest on polecany, a może odradzany przez dotychczasowych klientów.

Takie informacje można obecnie otrzymać w internecie, na stronach w mediach społecznościowych, forach internetowych. Można również zapytać rodzinę, znajomych o polecane serwisy.

2. Zakres usług

Zależnie od rodzaju problemu można udać się do warsztatu samochodowego oferującego usługi kompleksowe lub wybrać taki, który specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, na przykład w uszkodzeniach blacharskich.

Zakres usług powiązany jest również z wyposażeniem firmy. Dobre zaplecze pozwoli na szybkie wykrycie usterek oraz przeprowadzenie niezbędnych prac.

3. Dostępne terminy

Warto zapytać, kiedy można skorzystać z usług serwisu. Najlepiej, by oferował on krótkie terminy oczekiwania, ponieważ wtedy może on wykonać prace bez długiego czekania.

4. Umowa

Warto pamiętać o tym, że w przypadku zlecania napraw w warsztacie samochodowym powinno się również podpisać z nim umowę.

5. Obsługa klienta

Nie można też zapominać o jakości obsługi klienta w warsztacie. Wysokiej jakości obsługa jest zatem niezbędna, aby być zadowolonym z obsługi.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top