Close

Villa de Charme w Warszawie prawie gotowa

ville de charme

Na Bemowie zbliża się do końca budowa osiedla domów Villa de Charme. Mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku. Przyciągają ich atuty posiadania własnego domu z prywatnym ogródkiem na ogrodzonym terenie oraz udogodnienia w postaci przebywania blisko wszelkich walorów miasta.

Villa de Charme to kameralne osiedle budowane przez Bouygues Immobilier Polska przy ul. Szeligowskiej na Bemowie w Warszawie. Tworzą je 52 domy w układzie szeregowym z garażami podziemnymi i ogródkami.

Budowa osiedla jest bardzo zaawansowana. Domy są w stanie surowym zamkniętym. W środku trwają ostatnie prace wykończeniowe, a na zewnątrz budowa dróg, chodników, formowanie skarp, montaż balustrad balkonowych, elementów ozdobnych oraz ogrodzeń ogródków. Osiedle będzie gotowe w drugim kwartale 2021 roku.

Domy są czteropoziomowe: poziom podziemny, parter i dwa piętra. Ich łączna powierzchnia to od 152 do 161 mkw. Dużymi atutami domów są: prywatny taras (do 94 mkw.) z ogródkiem i 2 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Na poziomie podziemnym znajdują się także 2 pomieszczenia gospodarcze. – Domy są niezwykle wygodne i funkcjonalne – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska. – Wnętrze każdego z nich jest przestronne, rozkład pomieszczeń przemyślany tak, aby każdy z domowników miał miejsce dla siebie – zauważa.

Zielona strona

Z zewnątrz domy prezentują minimalistyczny styl. Bryły budynków są proste, kolory elewacji będą jasne, a okna duże, dzięki czemu wnętrza pozostaną doświetlone. Wykończenie stanowić będą elementy drewniane na elewacjach w strefie wejścia oraz na ostatnich kondygnacjach. Część wspólna osiedla to starannie zaprojektowana infrastruktura wraz z przestrzeniami zielonymi oraz strefą przyjazną dzieciom. Zabudowa całego osiedla oparta jest na schemacie wewnętrznych uliczek. Villę de Charme zaprojektowali architekci z pracowni BDM. Alejki i ogródki zostały osłonięte od strony ulicy ogrodzeniem o dużej liczbie elementów wypełniających. Daje to większe poczucie kameralności i prywatności. Elementy tworzą kompozycję zamkniętą. Prześwitują za nimi półprywatne i prywatne przestrzenie osiedlowych uliczek i tajemniczych ogrodów. Na ścianach zostaną zamontowane siatki pod roślinność pnącą. Wzmacniają one charakter osiedla i podkreślają jego zieloną stronę, co będzie bardzo długo wyróżniało inwestycję na całym Chrzanowie. „Zielona strona” osiedla to również nowo posadzone drzewa, krzewy i trawy ozdobne.

Metro Chrzanów

500 metrów od osiedla powstanie stacja metra Chrzanów. W pobliżu funkcjonują przystanki komunikacji miejskiej oraz sieć dróg z trasą S8 i DK7 na czele. W okolicy działają liczne obiekty handlowe, usługowe, kluby sportowe, centra handlowe (w tym City Park), a także szkoły i przedszkola. W niewielkiej odległości znajdują się m.in. Park Górczewska z amfiteatrem i Park Powstańców Warszawy. – Takie rozwiązanie pozwala mieszkańcom osiedla wieść komfortowe i spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, a równocześnie zapewnia wygodne połączenie z centrum Warszawy oraz innymi jej dzielnicami – wyjaśnia Cezary Grabowski. I dodaje – Bemowo to zielona i dynamicznie rozwijająca się dzielnica Warszawy. Potencjał inwestycyjny Bemowa wzrasta z każdym rokiem, co oznacza, że w pobliżu osiedla powstaną dodatkowe obiekty.

Nazwa osiedla Villa de Charme to gra słów odzwierciedlająca charakter tego miejsca, a przy tym nawiązująca do francuskich korzeni dewelopera. W języku francuskim słowo „charme” tłumaczone jest zarówno jako „czar”, jak i „grab”. – Villa de Charme to połączenie atutów posiadania własnego domu z prywatnym ogródkiem na ogrodzonym terenie oraz udogodnień w postaci przebywania blisko wszelkich walorów miasta – podsumowuje Cezary Grabowski.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top