Close

Wyprawka dla kota – o czym warto pamiętać?

wyprawka dla kota

Chcąc przygarnąć kociaka do swojego domu trzeba wiedzieć, że jest to istota żywa, za którą trzeba wziąć odpowiedzialność. Ten mały zwierzak ma swoje określone potrzeby, które należy spełniać, by miał odpowiednie warunki do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Wyprawka dla małego kociaka powinna składać się z leżanki, kuwety oraz jedzenia. Jak wybrać to wszystko, by mieć pewność, że jest odpowiednie dla małego futrzaka? Zapoznając się z naszym poradnikiem dowiesz się tego razem z nami!

Leżanka dla kota – jak ją wybrać?

Do spania i odpoczynku kociak potrzebuje leżanki. Warto by była z daszkiem, ponieważ małe kociaki czują się w takich miejscach najbezpieczniej. Warto zdecydować się na taką wykonaną z materiału miękkiego i łatwego w czystości. Na początku kociak nie będzie gubić sierści jednak z czasem zacznie pozostawiać włosie na materiałach i podłogach. Lepiej więc od razu zdecydować się na taką leżankę, którą można bez trudu wyczyścić. Warto wiedzieć, że mały futrzak może na początku nie mieć ochoty na korzystanie ze swojego legowiska. Można w takim wypadku zdecydować się na zastosowanie specjalnych zapachów, które dla kociaków są interesujące i przyjemne – to między innymi kocimiętka i waleriana.

Kuweta dla małego kota – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybierając kuwetę dla kociaka można zdecydować się na otwartą, która jest łatwiejszym sposobem na naukę malucha załatwiania swoich potrzeb w jednym miejscu. Jednak nieprzyjemny zapach z takiej kuwety może zdecydowanie bardziej rozprzestrzeniać się po pomieszczeniach. Warto wiedzieć, że dostępne są kuwety z dachem, które mają nie tylko pokrywę, ale co więcej drzwiczki, przez które zwierzak może swobodnie wchodzić i wychodzić. Dzięki takiej zabudowanej formie nieprzyjemne zapachy w mniejszym stopniu wydostają się na zewnątrz. Warto pamiętać, że dla małych kociaków nie można wybierać żwirku silikonowego, ponieważ może on być zabawką dla kociaka, a jest to niebezpieczne dla jego zdrowia.

Jedzenie i karmienie małego kociaka – co warto wiedzieć?

Trzeba pamiętać o tym, że dla małych kotów odpowiednie jest jedzenie zarezerwowane dla najmłodszych kociąt. Nie można podawać karmy dla dorosłego kota lub ludzkiego jedzenia. Jest to niebezpieczne dla zdrowia, a co więcej pozbawia kociaka cennych witamin i minerałów. Mleko powinno być bez laktozy. Można je kupić w sklepie zoologicznym.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty można wybrać wyprawkę dla kociaka, by mieć pewność, że w domu stworzone będą odpowiednie warunki do rozwoju i zabawy.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top