Close

Wybieramy suknie na wesele – o czym warto pamiętać?

suknia

Zdecydowanie się na wymarzoną suknię ślubną wcale nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Na szczęście lub nieszczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych krojów i kolorów sukni ślubnych co sprawia, że zdecydowanie trudniej jest zdecydować się na tę jedyną, a jednak to daje szanse na to, że każda przyszła Panna Młoda jest w stanie wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Razem z nami dowiesz się jak wybrać najlepszą kreację na swoje wesele i kiedy zdecydować się na jej zamówienie.

Gdzie kupić sukienkę na wesele?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które już niebawem mają stanąć przed ołtarzem. Odpowiedź wydaje się oczywista, w salonie sukni ślubnych. Jednak niektóre przyszłe Panny Młode mają ograniczony budżet, ale marzą o oryginalnej i pięknej sukni. Dlatego decydują się na kupienie sukni przez Internet. Czy jest to dobre rozwiązanie? Niestety nie! Bardzo często takie suknie zamawiane są w sklepach z odzieżą pochodzącą z Chin. Są dostępne w bardzo niskich cenach i na zdjęciach wyglądają naprawdę imponująco, jednak po przyjściu paczki okazuje się, że to co znajduje się w paczce nie ma nic wspólnego z opisem i zdjęciami sukni. To narażenie się na zbędny wydatek, który osobom przygotowującym ślub z pewnością nie jest potrzebny.

Kolor sukni ślubnej – czy to musi być klasyczna biel?

Nad tym również zastanawia się wiele kobiet. Okazuje się, że coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się na odejście od tradycji i wybiera suknie w kolorze przełamanej bieli lub w zupełnie innych odcieniach. Obecnie dużą popularnością cieszą się suknie w kolorze złotym, pudrowo-różowym. Niektóre odważne Panny Młode decydują się na czerwoną lub czarną suknię ślubną. Marząc o takiej kreacji warto jednak upewnić się, że ksiądz, który będzie odprawiać ceremonię zaślubin nie ma nic przeciwko temu, a parafia nie ma konkretnych oczekiwań i wymagań, co do stroju Pary Młodej.

Kiedy zamówić suknię ślubną?

Lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Wybranie sukni ślubnej to jedno, a jeszcze trzeba dać czas na jej uszycie, przymiarki i ewentualne zmiany. Najlepiej zdecydować się na zamówienie sukni ślubnej na dziesięć- dziewięć miesięcy przed terminem ślubu. Dzięki temu można dać sobie wystarczająco dużo czasu na jej ostateczne kupienie.

Pamiętając o tych kilku szczegółach można wybrać dla siebie wymarzoną kreację, w której w tym wyjątkowym dniu poczujesz się jak księżniczka.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top