Close

Ile można zarobić, gdy współpracujemy ze skupem złomu?

skup zlomu

Wybór odpowiedniego skupu złomu jest niezwykle istotny, gdyż będzie miał wpływ na to, ile tak naprawdę zarobimy na sprzedaży surowca, który zalega nam na podwórku czy firmowym placu. Chcąc wybrać dobrze skup złomu, musimy spoglądać na ceny, jak również na to, jak wygląda odbiór surowca, czy są dodatkowe koszty. Warto dokładnie porównać ze sobą oferty, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią.

Chcąc wybrać skup złomu, musimy brać pod uwagę różne kryteria. Choć dla większości z nas liczy się wyłącznie cena, którą uzyskamy za złom, tak naprawdę musimy brać również pod uwagę inne kryteria, gdyż to również one mają zasadniczy wpływ na komfort współpracy, jej bezpieczeństwo, a także niekiedy termin realizacji naszego zlecenia (w przypadku, gdy na przykład skup złomu pomaga nam w demontażu konstrukcji stalowych).

Rynek lokalny, a więc taki, który jest nam najbliższy, zdecydowanie jest tym miejscem, w którym powinniśmy rozpocząć oczekiwania. W naszej najbliższej okolicy są na pewno skupy złomu, które chętnie przyjmą od nas surowiec.

Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy wybrać skup złomu?

Współpraca ze skupem złomu powinna przebiegać szybko i sprawnie, bez dwóch zdań powinniśmy również liczyć na to, że natychmiast po zważeniu surowca, otrzymamy za niego pieniądze.

Wybieranie skupu złomu zawsze zaczynamy od sprawdzenia oferty. To najważniejsze kryterium. Zwracajmy uwagę na:

– doświadczenie skupu i ogólną sprawność w realizowaniu zleceń,
– ceny za różne rodzaje surowca,
– cennik, który jest dostępny i przejrzysty,
– natychmiastowość rozliczenia,
– możliwość organizacji szybkiego transportu,
– możliwość podstawienia kontenera na złom,
– możliwość pocięcia surowca na miejscu,
– dodatkowe koszty związane na przykład z transportem.

Wszystkie ewentualne wątpliwości dotyczące sprzedaży złomu i kwestii transportu, powinniśmy wyjaśnić na miejscu.

Zobacz także: https://openzone.pl/czym-sa-surowce-wtorne-i-gdzie-mozna-je-sprzedac/

Ile kosztuje złom?


Wszystko zależy oczywiście od tego, z jakim skupem złomu będziemy współpracować. Cena za złom uzależniona jest także od tego, jaki dokładnie surowiec sprzedajemy. Inna cena będzie za złom stalowy i żeliwny, inna za aluminium, jeszcze inna za blachę, która wykorzystywana jest do pokrycia ścian czy dachu. Przeważnie ceny załom stalowy i żeliwny wahają się w granicach od 700-800 złotych za tonę, natomiast aluminium około 600 złotych za tonę. Szczegółowy cennik różnego rodzaju surowców możemy sprawdzić na stronie internetowej doświadczonego skupu złomu http://www.klanskup.pl/cennik/.

0 Comments

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top