Close

Styl hampton – co sprawia, że jest tak popularny?

wystroj wnetrz

To, co cechuje styl hampton, to zamiłowanie to elegancji w pakiecie z klimatem, który tworzą nadmorskie pejzaże. Taki duet przenosi nas do świata w którym po prostu chce się być – mamy to do czynienia z elegancją, ele jednocześnie niezwykłą przytulnością tworzącą atmosferę relaksu. Sprawdźmy jak wprowadzić go o a aranżacji naszych mieszkań lub domów.

Krótka charakterystyka stylu hampton

Kolebką stylu hampton jest północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych. Nazwę zawdzięcza natomiast bardzo popularnym miasteczkom The Hamptons. To właśnie do nich ciągną tabuny turystów zarówno ze Stanów, jak i spoza jego granic. To, co wyróżnia wnętrza urządzone w tym stylu, to przede wszystkim przestrzeń, która przywodzi na myśl The East End of Long Island. Tutaj pierwsze skrzypce gra wszechobecna swoboda do działania, do wykonywania codziennych obowiązków. Pamiętajmy jednak o tym, że domy nie muszą mieć dużego metrażu, aby tak się stało – liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Tutaj ważne jest wykorzystanie potencjału metrów kwadratowych, aby było maksymalnie komfortowo.

Jakie kolory w stylu hampton?

Przede wszystkim jasne. Jasne kolory nie dość, że tworzą optyczną przestrzeń, to jeszcze sprzyjają wprowadzeniu do wnętrza elegancji w pakiecie z odzwierciedlaniem nadmorskich pejzaży. W końcu styl hampton to przecież inspiracja nadmorskim wybrzeżem. To wszystko okraszone błękitem przywodzącym na myśl wodę. Nie bez znaczenia pozostaje w tym wszystkim rola drewna, w której mamy nawiązanie do klasycznych aranżacji. Do tego dochodzi eleganckie umeblowanie – wszelkie akcesoria mają za zadanie być wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Kolejna ważna kwestia, to naturalne oświetlenie w pakiecie z gustownymi żyrandolami.

Styl hampton w 2022 – czy można powiedzieć o nim, że jest w trendach

Oczywiście, że tak. Styl hampton jest mocno związany z naturą, ale jednocześnie nie brakuje mu nawiązywania do tego, że można w nim pokusić się o indywidualizm oraz oryginalność To wszystko sprawia, że w spisuje się we wnętrzarskie trendy 2022. W nich pełno jest ukłonów w kierunku środowiska naturalnego w pakiecie z tym, że moda mocno lansuje wszystko, co oznacza swobodę aranżacji oraz to, że można w niej zaszaleć z konwencją. Kolejna ważna kwestia, to także kolorystyka. Biel to klasyka gatunku – jest ponadczasowa i mocno osadzona w modnych aranżacjach wnętrz w duecie z błękitem może stworzyć bardzo ciekawe dekory obok których nie będzie można przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top