Close

Jak działają ampułki do zabiegów dermapen?

ampulki dermapen

Ampułki do dermapen to wyrób medyczny, który przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów. Używa się go do zabiegów, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. W jaki sposób działają?

Ampułki do dermapen – napięcie mięśni

Ampułki do dermapen posiadają składnik aktywny o nazwie DMAE. Jest to środek, który powoduje napięcie mięśni oraz sprawia, że skóra staje się lepiej naprężona. Może pomóc to w utrzymaniu cery bez zmarszczek, szczególnie wtedy, gdy stają się one coraz bardziej widoczne.

Podobnie jak krem znieczulający do tatuażu, takie ampułki działają szybko. Stosuje się do nich czasami krem z lidokainą, która punktowo znieczula na czas całego zabiegu. Jest to ważne dla pacjentów, których próg bólu jest niski.

Ampułki do dermapen – nawilżenie skóry

Ampułki działają również nawilżająco na skórę twarzy. Jest to zasługa niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który tradycyjnie występuje w organizmie każdego człowieka. Wraz z wiekiem jego stężenie maleje, przez co pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Takie nawilżenie otrzymuje się poprzez nakłuwanie skóry twarzy specjalnymi igłami, które są częścią mezoterapii. W taki sposób kwas przedostaje się pod naskórek i właśnie tam nawilża, dodaje jędrności i odbudowuje strukturę komórkową.

Ampułki do dermapen – ochrona skóry

Ostatnim działaniem ampułek jest również ochrona skóry. Zapewnia ją obecność witaminy B, która dobrze rozprowadza się po naskórki i ułatwia przeprowadzenie całej usługi. Ochrona ma również związek z zabezpieczeniem przed wnikaniem bakterii.

Skóra dobrze przyjmuje witaminę B3 i nie powoduje alergii. To ważne szczególnie u osób, które posiadają wrażliwy naskórek. Należy jednak pamiętać, że takie ampułki muszą być kupowane, przechowywane oraz używane wyłącznie przez profesjonalistów.

Ampułki do dermapen działają ochronnie na skórę twarzy, nawilżają ją dogłębnie oraz poprawiają napięcie mięśni, przez co twarz jest zabezpieczona przed zmarszczkami.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top