Close

Szyba samochodowa – jak rozpoznać wysokiej jakości produkt?

samochodowa szyba

Szyba samochodowa czołowa to jeden z ważniejszych elementów zewnętrznych auta odgrywa ona dużą rolę w bezpieczeństwie pasażerów szczególnie tych siedzących z przodu. Dlatego w przypadku wymiany na nową szybę, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej jakość tak, aby pełniła swoją funkcję przez wiele lat. Warto również szukać ofert takich serwisów, które nie tylko oferują montaż szyb czołowych, ale i mają wysokiej jakości szyby na sprzedaż. Gdzie więc szukać wysokiej jakości szyby czołowe oraz czym się sugerować przy ich wyborze?

Jak rozpoznać wysokiej jakości szybę samochodową?

Szyby samochodowe w dzisiejszych czasach dzielą się na wiele rodzai. Niektóre mają za zadanie chronić przed nagrzewaniem się auta, taki rodzai czym określa się mianem zielonych, czyli atermicznych. Są to szyby, które nie przepuszczają promieniowania podczerwonego, co przekłada się na to, że w upalne dni wnętrze auta nagrzewa się w mniejszym stopniu, niż ma to miejsce w samochodach, które są wyposażone w zwykłe szyby. W takie właśnie szyby można zainwestować w sklepie GLASS-POL Auto Szyby, który w swojej ofercie ma szyby do popularnych modeli aut, przykładem może być szyba do Renault Master. Oprócz szyb zielonych w swojej ofercie mają również szyby samochodowe typu solar, to rodzaj szyb, które odpowiadają między innymi za termoizolacyjne aspekty szyby. Dzięki temu szyba jest ciepłochronna, a jednocześnie zapewnia dobrą przejrzystość i wysoką przepuszczalność światła dziennego. Często wyróżnia się szyby fotochromatyczne, które odpowiadają w głównej mierze za poprawę wyglądu w postaci delikatnego metalicznego refleksu.

Co jeszcze warto wiedzieć o szybach samochodowych?

Wysokiej jakości szyby samochodowe to te, które oprócz swoich podstawowych aspektów ochronnych mają inne dodatkowe działanie. Przykładem może być szyba laminowana, która zwiększa komfort podczas prowadzenia auta poprzez to, że ogranicza dźwięki dochodzące z zewnątrz oraz chroni przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top