Close

Kancelaria frankowa – czym jest i jakie usługi oferuje?

frankowa kancelaria

Obecnie kancelarie adwokackie i radcowskie często specjalizują się w prowadzeniu określonych spraw. Przyjmują one wtedy nazwę wskazującą na ich specjalizację. Czym zajmują się kancelarie frankowe? Do kogo kierują one swoje usługi prawne?

Czym są kancelarie frankowe?

Termin jak kancelaria frankowa nie znajduje się w przepisach prawa, jednak wiele kancelarii określa się właśnie w taki sposób.

Kancelariami frankowymi nazywa się rodzaj kancelarii prawnych, które zajmują się sprawami dotyczącymi kredytów frankowych. Reprezentują one wtedy frankowiczów, czyli osoby z kredytami we frankach szwajcarskich.

Kredyty we franku szwajcarskim były przed laty niezwykle popularne, ponieważ dzięki nim można było łatwo zakupić wymarzone mieszkanie albo zbudować dom. Niższe oprocentowanie od kredytów złotowych sprawiło, że zaciągało je wiele osób. Jednak zmiany w kursach franka szwajcarskiego spowodowały, że kredyty te stały się dużym problemem w spłacie.

Dodatkowo wykryto, że wiele banków stosowało nierzetelne, abuzywne klauzule w umowach kredytów frankowych.

Kiedy warto udać się do kancelarii frankowej?

Kancelaria frankowa będzie bardzo dobrym wyborem dla tych osób, które mają kredyt we franku i chcą walczyć o swoje prawa w obliczu znajdujących się w jego umowie niedozwolonych klauzul.

Na podstawie dotychczasowego orzecznictwa sądowego klauzule niedozwolone w umowach kredytów frankowych dają prawo do odfrankowienia kredytu, czyli jego przewalutowania po korzystnym kursie albo też całkowitego zerwania umowy, co umożliwia również uzyskanie zwrotu nadpłaconej kwoty.

W tych sprawach kompleksowe wsparcie zapewniają swoim klientom kancelarie frankowe.

Jakie usługi świadczą kancelarie frankowe?

W kancelariach frankowych można skorzystać z pełnej palety usług dedykowanych dla frankowiczów, którzy chcą wystąpić przeciwko bankowi. Do usług tych zaliczane są przede wszystkim:

  • Analiza umowy kredytu frankowego – umowa poddawana jest dokładnemu sprawdzeniu pod kątem występujących w niej klauzul niedozwolonych.

  • Doradztwo prawne dla frankowiczów – prawnik udziela porad dotyczących kredytu,

  • Przygotowanie pism – prawnik z kancelarii frankowej szykuje pisma do banku oraz do sądu w imieniu swojego klienta,

  • Uczestnictwo w rozprawie sądowej – prawnik reprezentuje wtedy swojego klienta podczas rozprawy.

Profesjonalna kancelaria adwokacka Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ więcej informacji dotyczących oferty oraz lokalizacji kancelarii frankowych można uzyskać w internecie, aby dowiedzieć się, gdzie można liczyć na kompleksową pomoc.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top