Close

Komornik sądowy – jak może pomóc w odzyskaniu długów?

kto pomoze przy dlugach

Masz dłużników, którzy nie płacą Ci już od dłuższego czasu? W takim przypadku w odzyskaniu należności może pomóc komornik sądowy. Kiedy warto się do niego zwrócić? Jak przebiega egzekucja komornicza?

Jak skutecznie odzyskać długi?

Takie pytanie zadaje sobie wielu wierzycieli, którzy nie otrzymali zapłaty od dłużników. Obecnie do dyspozycji są różne sposoby na to, aby dochodzić należności, wśród których znajduje się również egzekucja komornicza.

Zanim jednak wierzyciel skieruje się do komornika, powinien on skorzystać z innych metod, które pozwolą na polubowne załatwienie sprawy.

Na początku zaleca się kontakt z dłużnikiem, aby przypomnieć mu o zadłużeniu. Najlepiej zastosować wtedy wezwanie do spłaty należności, w którym umieszcza się termin zapłaty.

Niestety, często wezwanie do zapłaty nie przynosi oczekiwanych skutków, dlatego też w takim przypadku wierzyciel może skorzystać z innych przysługujących mu praw. Jest nim również wytoczenie dłużnikowi sprawy sądowej. Dopiero po wygranej w sądzie można udać się do komornika sądowego, aby odzyskać należności przez wykonaną egzekucję komorniczą.

Komornik sądowy – jak może odzyskać długi?

Skorzystanie z egzekucji komorniczej możliwe jest w sytuacji, gdy wierzyciel uzyska korzystny dla niego wyrok sądowy i będzie on dodatkowo opatrzony klauzulą wykonalności. Oznacza to, że można go zrealizować i na jego podstawie odzyskać dług.

Z takim wyrokiem należy wtedy udać się do kancelarii komorniczej, która będzie mogła poprowadzić dalsze czynności.

Gdy poszukiwany jest komornik sądowy Gliwice – www.komornikgliwice.com to jedno z wielu miast, w którym obecnie działają różne kancelarie. Z ich ofertami można zapoznać się w internecie. Wierzyciel może wybrać dowolnego komornika, przy czym wtedy, gdy egzekucja ma być prowadzona z nieruchomości, powinien być to komornik lokalny.

Jak prowadzona jest egzekucja komornicza?

Egzekucja komornicza jest rodzajem działań podejmowanych przez komornika, których celem jest odzyskiwanie należności od dłużników.

Komornik, w przeciwieństwie do windykatora, może zajmować mienie należące do dłużnika, dlatego może on pomóc wierzycielom w odzyskaniu należności.

Egzekucja komornicza może być między innymi prowadzona z ruchomości jak samochód, wyposażenie domu, a także z nieruchomości jak dom, mieszkanie, grunty. Często również należności odzyskiwane są z wpływów dłużnika jak wypłata, emerytura, a także z oszczędności na koncie.

Po przeprowadzonej egzekucji komorniczej wierzyciel może otrzymać jego należności, które winien mu był dłużnik.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top