Close

Specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek – w jaki sposób można ją uzyskać?

specjalizacje pielegniarek

Pielęgniarki, które chciałyby pracować na oddziałach chirurgicznych oraz asystować podczas zabiegów tego typu, muszą posiadać właściwe przeszkolenie. Aby je uzyskać, konieczne jest zapisanie się na studia podyplomowe w ramach pielęgniarstwa chirurgicznego. Gdzie organizowane są tego typu zajęcia?

Czym jest specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek?

Pod pojęciem jak specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek – https://www.v-med.pl/specjalizacja-chirurgiczna-dla-pielegniarek/ znajduje się specjalizacja, w ramach której pielęgniarki mogą prowadzić samodzielne czynności zdrowotne dotyczące pielęgniarstwa chirurgicznego.

Tego typu specjalizacja pozwala na poszerzenie dotychczasowych kwalifikacji, a przez to wiąże się z szansą na uzyskanie lepszych zarobków i szerszych perspektyw zawodowych. Właśnie dlatego specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek wybierana jest obecnie bardzo często.

Z zajęć można dzisiaj skorzystać w wielu placówkach działających na terenie całego kraju, również z opcją uzyskania dofinansowania, dlatego można wziąć w nich udział w niższych cenach.

Specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek – dla kogo jest dostępna?

Obecnie specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek wymaga spełnienia określonych wymogów, by ją uzyskać.

Do zapisania się na specjalizację chirurgiczną pielęgniarka musi spełnić poniższe wymagania:

  • Posiadanie dyplomu ukończenia studiów – mogą być to studia I albo II stopnia,
  • Posiadanie prawa do wykonywania zawodu,
  • Przynajmniej 2 lata stażu pracy w zawodzie,
  • Przejście dodatkowych kursów specjalistycznych zależnie od potrzeb, do których zaliczają się kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kurs EKG, kurs dotyczący wywiadu i badania fizykalnego.

Więcej informacji o tym, jakie wymagania należy spełnić, aby zapisać się na studia podyplomowe w kierunku specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek, można znaleźć na stronach organizatorów.

Gdzie dostępna jest specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek?

Studia w kierunku specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek są dzisiaj organizowane przez wiele ośrodków edukacyjnych działających w całym kraju.

Najłatwiej można zapoznać się z ich ofertami przez internet, aby porównać ze sobą ich usługi oraz koszty. Warto też sprawdzić, jakie są opinie na temat konkretnego ośrodku, aby wybrać taki, który ma wiele pozytywnych not od swoich studentów.

W jaki sposób odbywają się zajęcia w kierunku specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek?

Specjalizacja chirurgiczna dla pielęgniarek najczęściej jest prowadzona w ramach zajęć zaocznych odbywających się w soboty i niedziele. Zjazdy mają miejsce na ogół co 2-3 tygodnie. Dzięki temu możliwe jest łączenie pracy razem z nauką.

Całkowity czas trwania nauki to 2 semestry.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top