Close

Masz podpisać umowę? Sprawdź ją u adwokata!

Umowy mogą zawierać różnego rodzaju zapisy, które również mogą być niekorzystne dla jednej ze stron. Gdy chcesz uniknąć sytuacji, w której podpisujesz taką umowę, pomyśl o udaniu się do adwokata, który przeprowadzi jej kompleksową analizę!

Jak sprawdzić, czy umowa jest bezpieczna?

Podpisujemy różne umowy, często nawet nie sprawdzając, co dokładnie zawierają. Warto jednak zawsze zapoznać się z zapisami umowy, ponieważ to właśnie w niej można znaleźć dotyczące nas obowiązki i prawa.

Nie każda umowa może być jednak korzystna. Zdarza się, że znajdują się w niej zapisy, które nie są dobre dla jednej ze stron, na przykład narażają ją na wysokie koszty. Zdarza się, że zapisy te są również niezgodne z obowiązującym prawem.

Wobec tego duże znaczenie ma sprawdzenie, czy umowa rzeczywiście jest bezpieczna. Jednak nie zawsze jej samodzielne przeczytanie rozwiewa takie wątpliwości. W takim przypadku warto pomyśleć o udaniu się do prawnika. Usługa kontroli umowy w kancelarii prawnej określana jest jako jej opiniowanie.

Gdy poszukiwany jest sprawdzony adwokat Żory to miejscowość, gdzie można skorzystać z fachowej obsługi prawników!

Na czym polega opiniowanie umów przez adwokata?

Opiniowanie umów jest złożoną czynnością, która obejmuje różne działania prowadzone przez adwokata.

Przede wszystkim prawnik zapoznaje się dokładnie z umową przedłożoną mu przez klienta. Następnie na tej podstawie może on wskazać, z czym związane są jej zapisy, a także określić te, które mogą być niekorzystne lub nawet niedozwolone.

Usługa opiniowania umowy może być też uzupełniona o przygotowanie nowej umowy, która będzie zawierała prawidłowe zapisy, które nie powodują nierównowagi praw i obowiązków stron i są zgodne z obowiązującym prawem.

Jakie umowy można poddać opiniowaniu?

Usługa opiniowania umów ma w rzeczywistości bardzo szerokie zastosowanie i może być ona zastosowana w przypadku różnych typów umów. Warto wskazać w tym przypadku na umowy jak:

  • Umowy kredytów i pożyczek,

  • Umowy kupna i sprzedaży,

  • Umowy o współpracy,

  • Umowy o podwykonawstwo,

  • Umowy o pracę,

  • Umowy zlecenia i dzieła.

Oczywiście, jest to tylko kilka przykładowych typów umów, ponieważ adwokat może przygotować opinię dla swojego klienta na temat praktycznie każdej sygnowanej lub jeszcze niepodpisanej umowy.

Ile kosztuje opiniowanie umowy u prawnika?

Ceny związane z opiniowaniem umów są zróżnicowane i zależne od zakresu danej usługi. Zazwyczaj trzeba liczyć się w tym przypadku z kosztem od około 300 do ponad 500 złotych. Informacje o cenach może przekazać prawnik.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top