Close

Upadłość firmowa – jak można ją ogłosić? Skorzystaj z pomocy!

Gdy firma staje się niewypłacalna i nie może już regulować swoich zobowiązań w terminie, rozwiązaniem może być ogłoszenie upadłości. Upadłość firmy jest procedurą regulowaną prawnie i w związku z tym wielu przedsiębiorców decyduje się wtedy na pomoc adwokata albo radcy prawnego. Na czym dokładnie polega procedura upadłości firmy?

Kiedy możliwe jest ogłoszenie upadłości firmowej?

Upadłość firmowa pozwala firmie na łatwiejsze uregulowanie jej zadłużeń wtedy, gdy ma ona problemy z płynnością finansową i jest niewypłacalna.

Ogłoszenie upadłości firmowej prowadzone jest wtedy, gdy firma od dłuższego czasu ma trudności finansowe i nie reguluje swoich zobowiązań. Wobec tego warunkiem do ogłoszenia upadłości firmowej jest niewypłacalność.

Co ważne, upadłość firmową mogą ogłaszać nie tylko duże firmy, w tym spółki, lecz też mniejsze przedsiębiorstwa, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają pracowników.

Aby ogłosić upadłość firmową, przedsiębiorca musi przejść przez złożoną procedurę. Właśnie dlatego bardzo często wybierana jest wtedy pomoc kancelarii prawnych, które zajmują się prawem upadłościowym.

Kancelarie prawa upadłościowego – co oferują klientom?

Prawnicy specjalizujący się w prawie upadłościowym – zarówno radcowie prawni, jak i adwokaci – mogą zaoferować swoim klientom pełną pomoc w trudniej sytuacji, jaką jest niewypłacalność.

Wsparcie obejmuje wtedy szeroką gamę czynności, między innymi:

  • Analizę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa pod kątem możliwości ogłoszenia upadłości firmowej,

  • Przygotowanie i złożenie wniosku o upadłość firmy w sądzie,

  • Reprezentowanie przedsiębiorstwa podczas całego procesu upadłościowego i dbanie o jego interesy.

Upadłość firmowa – gdzie można skorzystać z pomocy?

Pomoc w ramach upadłości firmowej jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy przedsiębiorca chce mieć pewność, że wszystko związane z tą procedurą będzie dopięte na ostatni guzik.

Gdy przedsiębiorca chciałby skorzystać z procedury jak upadłość firmowa Częstochowa – https://doboszkancelaria.pl/ jest miastem, gdzie obecnie można uzyskać pomoc doświadczonych prawników w tym zakresie. Jest ona dostępna również w wielu innych lokalizacjach na terenie Polski.

Warto zdecydować się na taką kancelarię prawną, która ma doświadczenie w prawie upadłościowym, dlatego może ona wtedy zapewnić kompleksową pomoc swojemu klientowi. To pewność, że proces upadłości zostanie przeprowadzony prawidłowo i pozwoli na uzyskanie zamierzonego celu.

Z ofertami kancelarii prawnych prowadzących pomoc przedsiębiorcom w ramach upadłości można zapoznać się w internecie.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top