Close

Kancelaria notarialna – jak wybrać najlepszą?

W Polsce działa kilkadziesiąt tysięcy kancelarii notarialnych – dostępne są zarówno w mniejszych ośrodkach miejskich, jak i dużych miastach. Wybór tylko jednej z nich jest więc sporym wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Oto 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. 

Lokalizacja kancelarii notarialnej

To jeden z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę rozważając, jaki notariusz w Rzeszowie będzie dla mnie najlepszy. Idealnie jeśli jego biuro zlokalizowane jest w pobliżu – znacznie skraca to czas potrzebny na dojazd. Ma to istotne znaczenie, ponieważ przy złożonych sprawach należy liczyć się z tym, że notariusza trzeba odwiedzić kilkukrotnie.

W ocenieniu odległości od danej kancelarii notarialnej pomogą Mapy Google. Wystarczy wpisać hasła takie jak: notariusz, kancelaria notarialna czy biuro notarialne. Na podstawie otrzymanych wyników, należy wytypować kilka miejsc.

Dobry notariusz – opłaty, kwalifikacje i komunikacja

Przy porównywaniu ich oferty trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Najistotniejsze są oczywiście kwalifikacje. Im wyższe, tym lepiej. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie. To powinno być zdobyte w tematyce zbieżnej z naszą sprawą – wówczas szanse na jej pozytywne rozstrzygnięcie na naszą korzyść znacząco rosną.

Porównać warto również cennik danego notariusza. Nikt nie lubi przepłacać, a w przypadku kancelarii notarialnych wielu opłat można uniknąć. Istotny jest również aspekt komunikacyjny. Dobry kontakt mailowy lub telefoniczny na pewno będą ogromną zaletą, natomiast unikanie rozmów i przekładanie spotkaniem powinny spowodować zapalenie się czerwonej lampki ostrzegawczej.

Najlepszy notariusz  – jak go wybrać?

Wybór jednej kancelarii notarialnej jest sporym wyzwaniem. Na rzeszowskim rynku działa obecnie kilkadziesiąt uznanych notariuszy, którzy pracują w zawodzie od lat. Porównując ich oferty, pod uwagę należy wziąć szereg czynników – przede wszystkim związanych z doświadczeniem i kompetencjami.

 

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top