Close

Podróżowanie z kotem – o czym warto pamiętać?

podroz z kotem

Mając własnego pupila w domu często nie ma innego wyjścia, niż zabrać go ze sobą na wakacje. Dodatkowo właściciele zwierząt domowych tak mocno się do nich przywiązują, że zostawienie ich samych na kilka dni wydaje się niemożliwe. Co jeśli podróż w samochodzie z kotem wydaje się nieunikniona? Jak w takiej sytuacji się zachować i zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo futrzaka? Jak często robić przerwy na jedzenie i postój, by kociak mógł załatwić swoje potrzeby w kuwecie? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Karmienie i nawadnianie podczas podróży z kotem

W czasie podróży trwającej kilka godzin trzeba pamiętać, by regularnie nawadniać i napoić kociaka. Dzięki temu można mieć pewność, że zwierzak będzie czuć się komfortowo i bezpiecznie. Nie można zapominać o tym, że konieczne jest podawanie pewnych smakołyków i karmy. Lepiej nie eksperymentować z nowymi przysmakami, ponieważ nigdy nie wiadomo jak organizm kociaka na nie zareaguje, a problemy trawienne w samochodzie z pewnością nie są przyjemne zarówno dla zwierzaka jak i jego właścicieli. Woda powinna być podawana na małym spodku, by kociak mógł się napić, a nadmiaru wody nie trzeba będzie wyrzucać.

Przerwy na kuwetę dla kociaka

Wybierając się w dłuższą podróż z kociakiem warto pamiętać, by zabrać ze sobą kuwetę. Jest to konieczne jeśli kociak jest zwierzakiem domowym i nie wychodzi na co dzień na zewnątrz. Jeśli jednak codziennie przebywa na zewnątrz nie musi mieć kuwety, ale potrzebne będą postoje na otwartej przestrzeni. Kilka przerw w czasie podróży z pewnością dobrze zrobi zarówno kociakowi, jak i kierowcy. Najlepiej robić przerwy co dwie- trzy godziny. Dzięki temu można zadbać o to, by każdy w samochodzie miał nieco więcej poczucia komfortu. Warto pamiętać, że podróż w samochodzie przez kilka godzin może być bardzo wyczerpująca i stresująca dla zwierzaka, tak więc liczne przerwy dobrze zrobią na samopoczucie.

Bezpieczne miejsce w czasie podróży

Błędem niektórych osób jest trzymanie zwierzaka na kolanach w czasie jazdy. Nie jest to bezpieczne dla zwierzaka i naraża go na poważne kontuzje. Najlepiej, by zwierzak schowany był w transporterze, który jak sama nazwa wskazuje jest do tego przeznaczony.

Przygotowując się w ten sposób do podróży z kociakiem można mieć pewność, że będzie to prawdziwa i bezpieczna przygoda. W jej trakcie kot będzie czuć się komfortowo i z pewnością z ciekawością będzie obserwować co dzieje się za oknem samochodu.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top