Close

Praca w biurze, praca zdalna, czy na trzy zmiany – co jest lepsze?

praca w biurze

Stojąc przed wyborem nowej pracy wiele osób zastanawia się jaki system najlepiej wybrać. Obecnie rozpoznaje się pracę zdalną, którą właściwie można wykonywać tam, gdzie chcesz, pracę biurową, czyli wykonywaną w jednym miejscu o stałych godzinach, a także pracę na trzy zmiany. Przy tej ostatniej wykonuje się obowiązki w różnych godzinach – porannych, popołudniowych i nocnych. Zapoznaj się z naszym zestawieniem tych trzech systemów i przekonaj razem z nami, który z nich jest najlepszy.

Praca w biurze – zalety i wady

O pracy w biurze marzy wiele osób. To wygodna praca, jednak warto wiedzieć, że często jest bardzo wymagająca. Wydawać się może, że siedzenie przed komputerem przy biurku nie może być męczące. Jednak osoby pracujące przy biurku znacznie częściej narzekają na bóle kręgosłupa i karku, niż te pracujące w pozycji stojącej. Dodatkowo pojawia się zmęczenie umysłowe, które po kilku godzinach może być naprawdę wyczerpujące. To jedne z wad takiej pracy. Warto jednak pamiętać o tym, że zazwyczaj w biurze pracuje się o stałych godzinach pracy. To więc oznacza, że można sypiać o regularnych porach, jeść posiłki o tych samych godzinach, a to bardzo dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Praca zdalna – zalety i wady

Praca zdalna przez ostatnich kilka miesięcy zyskała na popularności. Dzięki niej można pracować kiedy się chce i w dowolnym miejscu. Nie trzeba siedzieć w domu, by wykonać obowiązki zawodowe. Dodatkowo można zabrać swoją pracę na wakacje, chociaż nie do końca można zaliczyć to do zalet. Elastyczne godziny pracy to oczywiście zaleta, jednak wiele osób, które pracują w ten sposób narzekają, że tak naprawdę nigdy nie wychodzą z domu. Jest to oczywiście duża wygoda i oszczędność czasu jednak na dłuższą metę praca w domu może stać się mecząca i nurząca.

Praca na trzy zmiany – wady i zalety

Najgorszą z możliwości, która niestety dostępna jest dla każdego, szczególnie osób początkujących, które szukają pracy po raz pierwszy jest praca na trzy zmiany. Jest to bardzo niezdrowe i niebezpieczne. Zdaniem specjalistów praca zmianowa może skracać życie, a u kobiet zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu piersi.

Wiedząc nieco więcej na temat systemów pracy można zdecydować się na ten najdogodniejszy i najbezpieczniejszy. Przekonaj się, w którym czujesz się najlepiej i wybierz pracę marzeń. Dzięki temu podczas wykonywania obowiązków będziesz czuć się doskonale każdego dnia.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top