Close

Sposoby na zwiększenie dokładności nawożenia pola

nawozenia pola

Dzięki poznaniu sposobów poprawiających dokładność nawożenia można osiągnąć lepsze rezultaty w oprawie roślin. Kluczowym zagadnieniem, na które zwracają szczególną uwagę rolnicy, jest optymalne rozprowadzenie nawozu. Jak osiągnąć maksymalne zbiory stosując dokładne nawożenie? Wiedza potrzebna do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów znajduje się teraz w zasięgu ręki.

Rolnictwo precyzyjne oferuje czujniki prędkości GPS

Rozwój rolnictwa precyzyjnego jest możliwy dzięki rozpowszechnieniu systemów satelitarnych GPS i GNSS. Sygnał GPS (Global Positioning System) wykorzystuje się do  nawigowania pracy maszyn rolniczych. GNSS to systemy globalne (GNSS – Global Navigation Satellite System), które obejmują zasięgiem całą planetę. Oba systemy znajdują wykorzystanie w rolnictwie precyzyjnym, umożliwiając dokładne nawożenie pola.

W asortymencie sklepu internetowego isobus.pl znaleźć można czujniki prędkości GPS, które sprawdzą się do nawożenia w nowoczesnym gospodarstwie. Wszystko oparte jest na zaawansowanych urządzeniach, takich jak komputer ISOBUS ECU-MIDI 3.0 lub Spraymat II. Komputer reguluje wszystkie funkcje maszyny. Gwarantuje osiąganie niezwykle zadowalających efektów. Spraymat II dedykowany jest do monitorowania poszczególnych parametrów roboczych różnego typu maszyn. Jego wytrzymała konstrukcja jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno w siewnikach, rozsiewaczach, jak i w maszynach uprawowych. Wysokiej jakości części do rozsiewaczy i dokładne nawożenie pola to inwestycja, która szybko się zwróci.

Jak zapewnić dokładne nawożenie wykorzystując technologię ISOBUS?

Zaawansowana technologia ISOBUS precyzyjnie realizuje założenia nawożenia. Dzięki wykorzystaniu rozsiewaczy nawozów i komputera sterującego oprogramowanie automatycznie dawkuje nawóz w podsiewaczu. Zapewnia to możliwie najlepszą produktywność każdej rośliny. Potencjał genetyczny materiału siewnego zostaje lepiej wykorzystany. Oferta na czujniki prędkości GPS i akcesoria, znajduje się na stronie ISOBUS.PL. Zespół specjalistów służy pomocą.

Oprogramowanie do nawożenia spełnia warunki rolniczego wykorzystania nawozów

Dzięki urządzeniom i technologii dokładne nawożenie jest możliwe podobnie, jak precyzyjna kontrola wszelkich procesów związanych z oprawą roślin, od siewu, poprzez nawożenie do zbiorów. Trzymanie się obowiązujących dyrektyw i zmieniających się przepisów jest dzięki temu łatwiejsze.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top