Close

Zakład pogrzebowy – na jaki rodzaj ceremonii warto się zdecydować?

pogrzeb

Organizacja pogrzebu nie jest najprostszą czynnością. Udając się do zakładu pogrzebowego warto przemyśleć, jaką formę ma finalnie przybrać cały pochówek. Jakie mamy opcje?

Pogrzeb religijny a świecki – jaka zachodzi tu różnica?

W momencie śmierci bliskiej osoby zazwyczaj czujemy ogromną pustkę związaną z odejściem naszego bliskiego. Choć oczywiście jest to trudny okres, a każdy przeżywa żałobę na swój własny sposób, nie da się oczywiście w takiej sytuacji zapomnieć o tym, że nawet w ciągu tych kilku dni po jej odejściu musimy zająć się kilkoma naprawdę ważnymi i istotnymi kwestiami. Jedną z nich bez cienia wątpliwości będzie organizacja odpowiedniego pogrzebu, a dobry zakład pogrzebowy na Woli pomoże nam przejść przez ten trudny czas w większym spokoju. Trzeba jednak rozważyć kilka ewentualności związanych między innymi z samą formą pogrzebu. Kto wie, być może zmarły przed śmiercią pozostawił kilka wskazówek dotyczących tego, jak on ma wyglądać? Zacznijmy od samej formy pochówku. W naszym kraju możemy tę kwestię rozdzielić na dwie części – pochówek religijny oraz świecki. Czym się od siebie różnią? Pochówek religijny to „klasyczny” pogrzeb – każdy (niestety) wie, jak on wygląda. Pogrzeb świecki jednak nie różni się zbytnio od obrządku religijnego. Nie ma na nim osoby duchownej, zamiast niej zaś znajduje się prowadzący, który prowadzi uroczystość pogrzebową. Inne będą również akcesoria oraz zdobienia.

Klasyczny pochówek kontra kremacja – co lepiej wybrać?

Kolejną niezwykle ważną decyzją w kontekście pogrzebu oczywiście będzie forma, w jakiej osoba zmarła zostanie złożona do grobu. Opcje mamy tak naprawdę dwie – klasyczna trumna bądź urna z prochami po kremacji. Oba te wyjścia mają oczywiście swoje plusy i minusy, a ostateczna decyzja zależy raczej od przekonań osoby, a raczej jej ciała, wokół której kręci się tego typu uroczystość. Niezależnie od tego, jaka forma pogrzebu zostanie ustalona, Funeral Zakład Usług Pogrzebowych z pewnością zapewni w tym przypadku iście kompleksową pomoc.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top