Close

Żwirek bentonitowy, silikonowy czy naturalny dla kota – co wybrać?

zwirek

Wybór żwirku dla kota może nastręczać trudności, zwłaszcza że w sklepach dla zwierząt znajdziemy bardzo szeroki wybór tego rodzaju produktów. Do najczęściej wybieranych przez właścicieli żwirków należą bentonitowy, naturalny oraz silikonowy. Która wersja sprawdzi się najlepiej w Waszym przypadku? O tym w artykule.

Na początku trzeba zaznaczyć, że jako właścicieli kota, możemy tylko próbować wybrać żwirek dla naszego pupila. Ostatecznie to sam czworonóg zadecyduje, która wersja mu najbardziej odpowiada. Oczywiście są mruczki, które zaakceptują w tej kwestii wszelkie wybory swojego właściciela, jednak zdecydowana większość kotów jest dość wybredna i w skrajnych przypadkach potrafi nawet odmówić korzystania z kuwety, jeśli w środku nie będzie znajdował się taki żwirek, jaki lubią.

Kiedy wybrać żwirek bentonitowy dla kota?

Żwirek bentonitowy dla kota to jeden z popularniejszych produktów. Jest wygodny w użyciu i niedrogi. Posiada właściwości zbrylające. W sklepach dla zwierząt znajdujemy żwirki bentonitowe o neutralnym zapachu oraz o delikatnych woniach lawendy czy aloesu. Ta wersja produktu skutecznie pochłania również zapachy. Minusem żwirku bentonitowego jest fakt, że kuwetę trzeba czyścić codziennie. Ponadto nie można go wrzucać do toalety.

Żwirek bentonitowy jest też dobrze tolerowany przez koty. Niewiele mruczków odmawia korzystania z niego. Sprawdzi się w stosowaniu zarówno przez kocięta, jak i dorosłe zwierzaki.

Kiedy wybrać silikonowy żwirek dla kota?

Silikonowy żwirek dla kota nie zbryla się, ale za to świetnie pochłania wilgoć. Korzystanie z niego jest wygodne zarówno dla pupili, jak i właścicieli. Ten typ żwirku wystarczy codziennie przemieszać, a całą zawartość kuwety należy wymieniać raz na 2-3 tygodnie. Oczywiście dotyczy to moczu, odchody kocie należy wybierać codziennie. Silikonowy żwirek dla kota świetnie sprawdzą się w kuwetach samoczyszczących. W sklepach dla zwierząt dostępne są wersje produktu o zróżnicowanej wadze. Warto podkreślić, że ten typ żwirku jest bardzo wydajny. Nie zaleca się go stosować przy małych kotach, które mogłyby połknąć silikonowe drobinki.

Naturalne żwirki dla kota – kiedy wybrać?

Wśród naturalnych żwirków dla kota największą popularnością cieszą się wersje drewniane i kukurydziane. Jedne i drugie charakteryzują się wydajnością, świetnie chłoną też wilgoć i zapachy. Wymagają codziennego sprzątania, a ich mankamentem jest przyklejanie się drobinek do łapek kotów, które z kolei roznoszą żwirek po domu. Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju produktów jest fakt, że można je utylizować w toalecie.

A po szeroki wybór różnorodnych żwirków dla kota zapraszamy na Wyspazwierzat.pl.

Sprawdź także Ranking suchych karm dla kota na: https://digilife.pl/ranking-suchych-karm-dla-kota/

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top