Close

Kursy na wózki widłowe – jak długo trwają?

uprawnienia na wozki widlowe

Popularność kursów na wózki widłowe stale rośnie. Pojazdy te są bowiem powszechnie wykorzystywane na magazynach i w firmach produkcyjnych. Wózek widłowy pozwala na bardzo sprawne przewożenie palet z produktami o zróżnicowanej wadze. Same uprawnienia są zatem pożądane przez wiele przedsiębiorstw i pozwalają na zwiększenie swoich szans na rynku pracy i o wiele łatwiejsze znalezienie zatrudnienia na bardzo korzystnych warunkach. Zdobycie odpowiednich kwalifikacji będzie przekładało się na możliwość osiągania wyższych zarobków ułatwi znalezienie odpowiedniej pracy.

Ile czasu zajmuje zrobienie kursu?

Kursy na wózki widłowe w Poznaniu nie trwają długi czas i można w dość krótkim czasie zdobyć kwalifikacje, które będą pozwalały na samo poruszanie się pojazdem. Czas trwania samego kursu jest ustalany przez Urząd Dozoru Technicznego. Zgodnie z jego wytycznymi cały kurs trwa 35 lub 35 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda). Czas trwania kursu jest zależny od początkowej wiedzy osób, które przystępują do zdobycia uprawnień. Samo szkolenie może zatem w zależności od wybranej szkoły i intensywności programu nauczania zająć od kilku do kilkunastu dni.

W tym czasie można zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną oraz przejść szkolenie praktyczne. Osoby, które ukończyły kurs mają możliwość przystąpienia do samego egzaminu. Termin egzaminu jest zależny od aktualnego zainteresowania i termin może zostać wyznaczony nawet na 3 tygodnie później. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku wystarczy już tylko wystąpić o wydanie stosownych uprawnień, które będą potwierdzały posiadane kwalifikacje.

Zdobywanie dodatkowych uprawnień

Sam czas trwania kursu może zostać wydłużony także poprzez chęć zdobycia dodatkowych uprawnień i kwalifikacji. Można bowiem przejść również szkolenia ADR w Wągrowcu, które będą pozwalały na pracę z materiałami niebezpiecznymi. W takim przypadku do czasu samego zdobycia uprawnień na wózek widłowy należy również doliczyć czas dodatkowego kursu. W rezultacie zdobycie wszystkich kwalifikacji może znacząco się wydłużyć i niezbędne będzie przejście dodatkowych kursów i szkoleń.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top