Close

Wakacje 2023 – jakie kierunki warto wybrać?

gdzie na wakacje

Zima zaczyna powoli zmierzać ku końcowi, a każdy dzień przybliża nas do lata. Oznacza to, że warto zacząć się zastanawiać nad wakacyjnym kierunkiem. Gdzie warto pojechać w 2023 roku? Przedstawiamy trzy propozycje kierunków, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów!

Grecja – kolebka europejskiej cywilizacji

Grecja to kraj, który uchodzi za kolebkę europejskiej cywilizacji. To właśnie tam żyli i tworzyli filozofowie, których myśl oddziałuje na nas do dzisiaj i to właśnie w tym kraju powstała demokracja. Co warto zobaczyć, jadąc na wakacje do Grecji? Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy kraju, Aten. Jego główną atrakcją jest Akropol – wzgórze, na którym położone są ruiny starożytnych świątyń, w tym słynny Partenon.

Grecja to również wyspy. Państwo to posiada ich ponad 6 tys., jednak jedynie około 200 jest zamieszkałych. Do jednych z najpopularniejszych należą bez wątpienia Kreta, Santorini oraz Zakynthos. Oferują one piaszczyste plaże, lazurowe morze, ale także inne godne zobaczenia miejsca takie jak np. wąwóz Samaria. Greckie wyspy to idealne miejsce na wakacje all inclusive.

Zobacz także: https://twojepiekno.pl/uroda/pielegnacja-przed-urlopem-jak-przygotowac-skore-do-wakacji/

Hiszpania – ojczyzna korridy

Kolejnym wartym rozważenia europejskim kierunkiem jest Hiszpania. Kraj ten ma bogatą historię i mnóstwo tradycji, które praktykowane są do dzisiaj. Jedną z nich jest słynna hiszpańska korrida. Jest to odbywająca się na arenie walka, podczas której toreador za pomocą różnych technik oraz sposobów walczy z bykiem. Ten element kultury hiszpańskiej nadal cieszy się dużą popularnością, choć wywołuje sporo kontrowersji.

Tym, z czego słynie Hiszpania to oczywiście piękne, zabytkowe miasta. Na czoło wysuwa się tutaj położona w Katalonii Barcelona. Miasto znane jest z dzieł architektury Antonio Gaudiego, wśród których na czoło wysuwa się zdecydowanie kościół Sagrada Familia. W to oraz inne miejsca słonecznej Hiszpanii możecie dotrzeć, korzystając z wyszukiwarki na stronie https://www.traveligo.pl/.

Włochy – odkryj piękne wybrzeże

Z czym kojarzą Wam się Włochy? Starożytne zabytki Rzymu? Toskańskie winnice? Są to bez wątpienia godne do zobaczenia miejsca, które potrafią zaprzeć dech w piersiach. Italia ma jednak zdecydowanie więcej miejsc, które są godne zobaczenia, a które nadal czekają na odkrycie przez rzesze turystów. Na uwagę zasługuje tutaj zróżnicowane włoskie wybrzeże.

Miejscem, które warto odwiedzić jest pięć maleńkich wiosek Cinque Terre. Położone są one malowniczo na wybrzeżu Morza Liguryjskiego. Słyną one z różnokolorowych domków, które w połączeniu z błękitem morza tworzą niepowtarzalny krajobraz. Bogatym w atrakcje miastem jest również ulokowany w cieniu drzemiącego Wezuwiusza Neapol oraz położone w pobliżu starożytne Pompeje.

0 Comments

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top