Close

Zimowa kurtka plus size damska – zobacz, jaką wybrać!

kurtki plus size

Chłodne dni są coraz bliżej, dlatego to dobry moment, aby zaopatrzyć się w nową kurtkę zimową. Gdy poszukujesz modelu damskiego plus size, czyli w większym rozmiarze, pamiętaj o tym, że dzięki odpowiednio dobranemu fasonowi możesz wyszczuplić swoją sylwetkę. Co wybrać? Zobacz nasze porady!

Po pierwsze – postaw na ciepło

Dobra kurtka na zimę powinna być przede wszystkim ciepła, dlatego warto zdecydować się na taki model, w którym chłody nie będą żadnym problemem.

Najlepiej sprawdzą się zatem kurtki watowane, ocieplone, a także te, które mają ciepłe podpinki. Najcieplejsze modele to te, które mają puchowe wypełnienie, ale są one dość drogie. Właśnie dlatego najczęściej kupuje się obecnie kurtki z wypełnieniem syntetycznym, które również skutecznie sprawdzają się podczas chłodów.

Po drugie – odpowiedni fason

Dla kobiet noszących większe rozmiary duże znaczenie ma wybór fasonów, które potrafią optycznie odjąć kilogramy. To możliwe również wtedy, gdy wybierze się odpowiednią kurtkę zimową. Jakie kurtki zimowe plus size warto w takiej sytuacji wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim duże znaczenie ma długość kurtki oraz jej struktura. Najlepiej poszukiwać modeli, które sięgają do połowy uda i zakrywają pośladki. Wtedy mogą one wyrównać sylwetkę i sprawić, że będzie ona wyglądała atrakcyjnie.

Również trzeba zwrócić uwagę na to, jak kurtka jest skrojona. Doskonałym wyborem w tym przypadku będą kurtki zimowe plus size, które mają zaznaczoną talię, dzięki czemu sylwetka może uzyskać wygląd klepsydry. W ten sposób można również odwrócić wzrok od szerszych bioder. Kurtka może mieć wcięcie, ale też pasek, sznureczek czy ściągacz w talii.

Ponadto trzeba uwzględnić to, jak kurtka jest wykończona z wierzchu. Dobrym wyborem będą kurtki bez widocznej struktury, ale można też wybrać te ze strukturą pikowania. Wtedy najlepiej szukać modeli, które nie mają zbyt grubych i szerokich pasów poziomych, natomiast zamiast nich wybierać kurtki zimowe plus size pikowane pod kątem, w romby czy w nieregularne kształty.

Dodatkowo wyszczuplający efekt można uzyskać wtedy, gdy kurtki zimowe plus size będą miały kontrastowy zamek oraz wpuszczane kieszenie.

Po trzecie – wyszczuplający kolor

Najczęściej z wyszczuplaniem kojarzy się kolor czarny, ale warto wskazać, że nie tylko on może być wybrany wtedy, gdy poszukuje się kurtki zimowej.

Poza czernią można również zdecydować się na kurtki o kolorach jak granatowy, ciemnozielony, bordowy, brązowy, ciemnoszary, a to jedynie parę propozycji. Wśród jasnych kurtek bardzo dobrze sprawdzają się te w odcieniach piaskowym, beżowym, musztardowym.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top