Close

Skuteczny szampon na łupież pstry

lupiez pstry

Mogłoby wydawać się, że łupież nie stanowi wielkiego problemu. Jednak każdy kto zetknął się z tą dolegliwością wie, że przysparza on wielu nieprzyjemności, a walka z nią nie należy wcale do łatwych. Szczególnie dokuczliwą odmianą łupieżu jest łupież pstry, którego objawy i przyczyny różnią się znacznie od zwykłego łupieżu. Dlatego też do walki z nim wybierać należy zupełnie inne środki opracowane przez specjalistów. Na ile skuteczny przy tej dolegliwości okaże się szampon na łupież pstry?

Jak rozpoznać łupież pstry?

Najistotniejsze w leczeniu właściwie każdego schorzenia jest dobre rozpoznanie. Musimy być pewni co nam dolega, aby dobrać skuteczne metody leczenia. Objawami sugerującymi, że mamy do czynienia z łupieżem pstrym będą bez wątpienia:

  • pojawiające się na ciele (nie tylko na skórze głowy!) plamki w różnych odcieniach – od białych po żółte i pomarańczowe;
  • plamki łączą się, tworząc większe płaty o nieregularnych kształtach;
  • skóra w miejscu plamek przy łupieżu pstrym łuszczy się, jest sucha, może swędzieć.

Przyczyną powstawania łupieżu pstrego są drożdżaki – grzyby, bytujące na skórze każdego z nas. U niektórych jednak występuje zbyt duża ilość drożdżaków, przez co pojawia się łupież pstry w formie podrażnień i zmian skórnych. Naukowcy podają kilka przyczyn, które sprzyjają namnażaniu się grzybów. Jest to między innymi ciepły i wilgotny klimat, tłusta skóra, czy nadmierne pocenie się.

Sprawdź skuteczne szampony na łupież pstry: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/szampony-na-lupiez-pstry/

Walka z drożdżakami – szampon na łupież pstry

kosmetyki

Plamy na skórze związane z pojawieniem się łupieżu pstrego są bardzo nieestetyczne i trudne do zwalczania, dlatego niezwykle ważne jest szybkie rozpoznanie dolegliwości. Niestety, łupież pstry można zaleczyć, ale niezwykle często powraca. Są jednak na to odpowiednie sposoby. Osoby, które zmagały się z drożdżakami muszą pamiętać o profilaktyce. Na rynku dostępne są nawet bez recepty szampony na łupież pstry, które pomogą w walce z brzydkimi zmianami skórnymi, ale które pomogą również przeciwdziałać ich powstawaniu. Dobry szampon na łupież pstry to odpowiedni wybór do walki z tą dolegliwością. Czym kierować się przy wyborze specyfiku? Przede wszystkim składem. Skuteczny szampon zwalczający drożdżaki powinien zawierać:

  • ketokonazol – wpływa na przepuszczalność ściany komórkowej, doprowadzając do obumarcia komórek grzybów;
  • cyklopiroks – działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie, skutecznie łagodzi zmiany na skórze, ale również na paznokciach;
  • flukonazol – pomaga niszczyć komórki drożdżaków poprzez zatrzymanie syntezy chityny;
  • itrakonazol – także wykazuje działanie przeciwgrzybiczne.

Przy wyborze odpowiedniego szamponu warto poradzić się farmaceuty lub lekarza dermatologa. Warto pamiętać, że łupież pstry nie należy do infekcji, której można pozbyć się łatwo. Kuracja może być długa i wyczerpująca. Dlatego szczególnie ważna jest profilaktyka i stosowanie sprawdzonych preparatów nawet wtedy, kiedy akurat łupież pstry nam nie dokucza. Nie można zapominać również o innych kosmetykach – zaleca się stosowanie tych nie tłustych.

Podsumowanie

W większości przypadków łupieżu pstrego wystarczająca jest kuracja ogólnodostępnymi specyfikami. Skuteczny szampon na łupież pstry, bogaty w aktywne składniki i związki antygrzybiczne bez wątpienia pomoże w uporaniu się z problemem. Jeżeli jednak mimo to niechciany problem powraca, a nieestetyczne plamy i przebarwienia na skórze stają się coraz bardziej widoczne, konieczna będzie konsultacja z dermatologiem. W takich wypadkach najczęściej potrzebne jest leczenie doustnymi lekami przeciwgrzybicznymi, dostępnymi tylko na receptę. Ale nawet przy takiej kuracji nie warto rezygnować z szamponu na łupież pstry jako profilaktyce!

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top